Nieukończone powieści Terry'ego Pratchetta nieodwracalnie zniszczone
Dziesięć nieukończonych powieści zmarłego w 2015 roku Terry'ego Pratchetta - znanego brytyjskiego przedstawiciela gatunków fantasy i science fiction - zostało nieodwracalnie zniszczonych, zgodnie z wolą pisarza.
2017-08-30, 21:41
Poinformował o tym na Twitterze Rob Wilkins, wykonawca testamentu Pratchetta. Twardy dysk z komputera pisarza został ... rozjechany historycznym walcem parowym.
Pratchett, autor ponad 70 powieści, z których wiele stało się bestsellerami, nie chciał, by dzieła, których nie zdąży ukończyć, kiedykolwiek ujrzały światło dzienne.
Walec użyty do spełnienia ostatniej woli pisarza pochodził z wystawy historycznych maszyn parowych w Tarrant Hinton w hrabstwie Dorset na południu Anglii.
Szczątki twardego dysku będą pokazywane od połowy września na poświęconej Pratchettowi wystawie w Muzeum Salisbury w hrabstwie Wiltshire w południowej Anglii.
REKLAMA
PAP/agkm
REKLAMA