Formuła 1: Robert Kubica dostanie kolejną szansę? Williams oferuje testy
Robert Kubica będzie testował bolid zespołu Formuły 1 - Williamsa. Jak dowiedział się portal motorsport.com - Polak ma spróbować swoich sił w pojeździe z 2014 roku.
2017-09-17, 15:48
Posłuchaj
Od kilku tygodni świat dyskutuje na temat Roberta Kubicy. Polak na tory wrócił w tym roku. Pierwszą szansę testowania maszyny (i siebie) od Renault dostał na torze w Walencji, gdzie przejechał 116 okrążeń. Potem poprowadził auto na pokazach w Wielkiej Brytanii i na francuskim torze Paul Ricard. Następnie na Węgrzech wsiadł do tegorocznego bolidu. 32-latek za kierownicą modelu R. S. 17 pokonał dystans 142 okrążeń. Uzyskał szósty rezultat w gronie testujących kierowców. Wydawało się, że Kubica koncentruje siły na powrocie do stajni Renault. Jednak zespół postawił na Carlosa Sainza jako drugiego kierowcę.
Powiązany Artykuł

Powrót Kubicy do Formuły 1? "Poświęcił potworną ilość pracy, bólu, cierpienia i łez"
Teraz już wiadomo, że Kubicę chce sprawdzić ekipa Williamsa. Zespół usilnie szuka następcy Felipe Massy, który ma ponoć przejść na emeryturę na koniec sezonu. Mówiło się, że Brazylijczyka zastąpi w przyszłym roku Sergio Perez. Jednak zespół Pereza - Force India niedawno ogłosił, że ten kierowca zostanie na kolejny sezon.
Kubica ma przejść testy przy okazji Grand Prix Malezji, albo Grand Prix Japonii, by uniknąć wielkiego zainteresowania mediów.
REKLAMA
Testy w Williamsie to zapewne zasługa współpracy Kubicy z byłym mistrzem świata Formuły 1 - Nico Rosbergiem. Rosber w latach 2006-09 prowadził bolid Williamsa. Obecnie jest ambasadorem Mercedesa.
man, PolskieRadio.pl, motorsport.com
REKLAMA
REKLAMA