Małe księgarnie na polskim rynku książki

– Czytanie jest jedną z najbardziej wciągających form spędzania wolnego czasu – powiedział Jakub Bułat, właściciel warszawskiej kawiarnio-księgarni rodzinnej Tarabuk, który wraz z córką Anną Bułat byli gośćmi Polskiego Radia 24. W najnowszej odsłonie audycji „Między Kropkami” mówili m.in. o znaczeniu kameralnych księgarni i o tym, czym są dla ludzi pasjonujących się literaturą.

2017-10-28, 20:21

Małe księgarnie na polskim rynku książki
Zdjęcie ilustracyjne . Foto: flickr/ThoroughlyReviewed/CC BY 2.0

Posłuchaj

28.10.17 Jakub Bułat: „Można powiedzieć, że kameralne księgarnie pełnią dla czytelników funkcję terapeutyczną (…)”.
+
Dodaj do playlisty

Jakub Bułat zwrócił uwagę, że rzeczą wyróżniającą niewielkie księgarnie jest indywidualne podejście do czytelnika. Takie zainteresowanie potrzebami klienta trudno doświadczyć w wielkich „sieciówkach”, gdzie człowiek traktowany jest jako ktoś, kto ma zostawić pieniądze za nabyta książkę. Nikt nie interesuje się jego czytelniczymi pasjami.

– Bardzo istotne jest to, by takie księgarnie przetrwały. Dzięki temu kolejne pokolenia czytelników będą miały szansę na rozwój swoich zainteresowań blisko książki i blisko ludzi, którzy wiedzą i czują, jakie znaczenie dla ma dobra lektura – dodał Jakub Bułat.

Anna Bułat wskazała, że księgarze pełnią rolę podobną do tej, jaką mają barmani lub fryzjerzy, z którymi klient, oprócz zamówionej usługi, odbywa często rozmowy na codzienne i życiowe tematy.

– Rozmowy dotyczące literatury bardzo często schodzą na dyskusje poświęcone rozmaitym życiowym problemom i wspomnieniom naszych gości. Jest to wartość sama w sobie. Muszę przyznać, że jest wielu ludzi, którzy przychodzą po to, by z nami porozmawiać, a dopiero w drugiej kolejności kupić książkę – podkreśliła.

REKLAMA

Audycję prowadziła Weronika Wakulska.

Polskie Radio 24/db

Między kropkami w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________

REKLAMA

Data emisji: 28.10.17

Godzina emisji: 19:01

 

 

REKLAMA

 

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej