Dwulecie rządu. Premier: większość zobowiązań rządu jest zrealizowana
Po dwóch latach większość zobowiązań programowych rządu jest już zrealizowana, a pozostałe są w trakcie realizacji - powiedziała w czwartek podczas inauguracji Kongresu 590 w Rzeszowie premier Beata Szydło. Dodała, że obecnie przyszedł czas na zaplanowanie kolejnych ważnych zadań.
2017-11-16, 16:20
Posłuchaj
Premier: jestem dumna, że jestem Polką, i że mieszkam w Polsce (IAR)
Dodaj do playlisty
W swoim wystąpieniu podczas inauguracji Kongresu 590 w Rzeszowie oceniła, że w dniu drugiej rocznicy powołania jej rządu wszyscy członkowie Rady Ministrów zasługują na pochwałę. Zwróciła uwagę, że już podczas pierwszych stu dni udało się zrealizować "bardzo ambitne projekty", m.in. udało się zabezpieczyć "środki na sztandarowy program Rodzina 500+" i inne zadania.
- Wtedy, kiedy przystępowaliśmy do pracy, niewielu wierzyło, że to się powiedzie. Byli tacy, którzy mówili, że wręcz budżet państwa, finanse tego nie wytrzymają; byli też tacy, którzy wątpili w te programy - zauważyła Szydło.
Beata Szydło Okazało się po 24 miesiącach, że mogę państwu zdać raport i powiedzieć, że z tego programu, z tych zobowiązań, które złożyliśmy wobec was wszystkich, wobec wszystkich Polaków w Polsce, praktycznie większość jest już zrealizowana, a pozostałe są w trakcie realizacji
- I okazało się po 24 miesiącach, że mogę państwu zdać raport i powiedzieć, że z tego programu, z tych zobowiązań, które złożyliśmy wobec was wszystkich, wobec wszystkich Polaków w Polsce, praktycznie większość jest już zrealizowana, a pozostałe są w trakcie realizacji - dodała.
REKLAMA
Jak mówiła premier, teraz dla rządu następuje czas, kiedy musi dokończyć projekt, "do którego się zobowiązaliśmy". - Ale to jest też czas, kiedy musimy zaplanować kolejne ważne zadania - podkreśliła.
"Program Zjednoczonej Prawicy odpowiada na oczekiwania Polaków"
Szydło oceniła też w przemówieniu, że realizacja programu Zjednoczonej Prawicy nie byłaby możliwa bez ludzi - członków rządu i parlamentu - którzy "doskonale znają Polskę". - Przez wiele lat jeździliśmy po kraju i dzięki mądrości naszego lidera, pana premiera Jarosława Kaczyńskiego po prostu rozmawialiśmy z ludźmi. Jeździliśmy, spotykaliśmy się, to były tysiące przejechanych kilometrów - dodała premier.
- Z tych spotkań zrodził się program PiS. Ten program realizuje w tej chwili rząd Zjednoczonej Prawicy. W nim odpowiedzieliśmy na to, czego najbardziej oczekiwali Polacy - na potrzebę godnego życia polskich rodzin, wsparcia polskich przedsiębiorców, na to, by Polska była wreszcie szanowana na arenie międzynarodowej - podkreśliła szefowa rządu.
REKLAMA
Beata Szydło Jestem przekonana, ze ta diagnoza i ten program, który realizujemy, prowadzi Polskę w dobrym kierunku
- Powiedzieliśmy, że każdy, bez względu na to, gdzie mieszka, czy w małym mieście, czy na wsi, na północy, wschodzie, zachodzie czy południu Polski, bez względu na to, jak jest przygotowany i wykształcony, co robi w życiu, ma prawo do tego, żeby jego marzenia tutaj, nad Wisłą, w Polsce się spełniały i realizowały, a naszym obowiązkiem jest stworzyć takie warunki, by było to realnie - mówiła Szydło. Oceniła, że ten cel od dwóch lat jest realizowany.
Premier dziękowała też wszystkim, "którzy ciężko na to pracują". "To tysiące ludzi, którzy są zaangażowani w różnych miejscach, różnych instytucjach".
- Jestem przekonana, ze ta diagnoza i ten program, który realizujemy, prowadzi Polskę w dobrym kierunku - dodała szefowa rządu.
REKLAMA
koz
REKLAMA