Turniej Czterech Skoczni: Stoch potwierdzi swoją dominację? Polak przyspieszy bicie serca Hannawalda

Wiatr i deszcz - takie są prognozy pogody na czwartkowy, trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Kamil Stoch powalczy w nim o trzecie zwycięstwo w imprezie, Dawid Kubacki chce utrzymać miejsce na podium.

2018-01-04, 12:40

Turniej Czterech Skoczni: Stoch potwierdzi swoją dominację? Polak przyspieszy bicie serca Hannawalda

Posłuchaj

O formie polskich skoczków, z triumfatorem TCS w sezonie 2000/01 - Adamem Małyszem rozmawiał Krzysztof Klepczyński (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Obaj najwyżej sklasyfikowani Polacy po kwalifikacjach nie rozmawiali z mediami. Takie było zarządzenie trenera Stefana Horngachera. Ale w środę poradzili sobie na Bergisel bardzo dobrze. Stoch był drugi, Kubacki czwarty. W konkursie wystąpi komplet siedmiu biało-czerwonych, w tym też debiutant Tomasz Pilch.

- To jest skocznia, na której różnice są bardzo niewielkie. Nie można zbyt wiele stracić, ale i niewiele można zyskać - ocenił były niemiecki skoczek narciarski Martin Schmitt.

Stoch walczy o znacznie więcej niż o końcowe zwycięstwo w TCS. To na swoim koncie już ma - triumfował przed rokiem.

Powiązany Artykuł

Sven Hannawald 1200.jpg
Turniej Czterech Skoczni: Stoch wygra wszystkie konkursy? "Każdemu, kto go pokona, stawiam piwo"

Po dwóch wygranych w niemieckiej części – w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, ma szansę zostać drugim w historii skoczkiem, który wygra wszystkie cztery konkursy. Dotychczas udało się to jedynie Svenowi Hannawaldowi w sezonie 2001/02.

REKLAMA

- Kamil jest w stanie to zrobić. Jest w znakomitej formie i ma doświadczenie - uważa Adam Małysz.

Trudno w to uwierzyć, ale zwycięstwo Hannawalda w Turnieju Czterech Skoczni w 2002 roku pozostaje ostatnim, jakie przypadło w udziale reprezentantowi naszych zachodnich sąsiadów.

Na półmetku Turnieju Czterech Skoczni liderem jest Stoch, który o 11,8 pkt wyprzedza Niemca Richarda Freitaga. Trzeci jest Dawid Kubacki.

Źródło: TVP

REKLAMA

Trzeci konkurs w Innsbrucku ma rozpocząć się o godz. 14.00 (transmisje w Eurosporcie i TVP), o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne.

ps

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej