Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja. O fundacji „Dar Szpiku”
W tym roku dziesięciolecie swojej działalności obchodzi fundacja „Dar Szpiku”. Instytucja od dekady zajmuje się m.in. prowadzeniem akcji mających na celu zwiększenie liczby dawców szpiku, którzy mogą uratować życie chorym np. na białaczkę. W audycji Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja rozmowa z Dorotą Raczkiewicz i Michałem Filimonem, przedstawicielami fundacji.
2018-01-09, 21:00
Posłuchaj
W ramach fundacji „Dar Szpiku” działa „Drużyna Szpiku”, czyli grupa wolontariuszy, która pomaga instytucji w realizacji jej działań. Jak podkreślała w Polskim Radiu 24 Dorota Raczkiewicz, „Dar Szpiku” swoje akcje, mające na cale rejestrację kolejnych, potencjalnych dawców, prowadzi niemalże wszędzie.
– Jeżeli pojawi się ktoś z danego świata, np. baletu, i powie: „chciałbym, żeby w moim teatrze ludzie dowiedzieli się, jak zostać dawcą szpiku”. Tam pojedziemy – mówiła gość PR24.
Fundacja im. Anny Wierskiej „Dar Szpiku” powstała w 2008 roku w Poznaniu. Inspiracją do założenia fundacji była Anna Wierska, która ostatnie dwa lata swojego życia, walcząc z białaczką i próbując znaleźć dawcę szpiku kostnego, poświęciła na przekonywanie innych, jak ważną kwestią jest problem dawstwa szpiku.
Fundacja została powołana przede wszystkim w celu prowadzenia działań z zakresu profilaktyki chorób nowotworowych krwi oraz propagowania idei pozyskiwania dawców szpiku oraz transplantacji szpiku kostnego.
REKLAMA
Więcej w rozmowie z Dorotą Raczkiewicz i Michałem Filimonem.
Gospodarzem programu był Maciej Woźniakiewicz.
Polskie Radio 24/darszpiku.pl/zz
_____________________
REKLAMA
Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje
Data emisji: 9.01.18
Godzina emisji: 20.35
REKLAMA