Wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski będzie wiceministrem w MSWiA

Szef MSWiA Joachim Brudziński zwrócił się z prośbą do premiera Mateusza Morawieckiego o powołanie wojewody zachodniopomorskiego, Krzysztofa Kozłowskiego, na stanowisko wiceministra w jego resorcie.

2018-01-21, 11:39

Wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski będzie wiceministrem w MSWiA
Krzysztof Kozłowski. Foto: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki/www.szczecin.uw.gov.pl

Nowy wiceminister ma w ministerstwie odpowiadać za departament prawny.

Jak napisał Joachim Brudziński, taki krok jest docenieniem "olbrzymiej wiedzy prawniczej i kompetencji administracyjnych" Krzysztofa Kozłowskiego. Nowy wiceminister ma w ministerstwie odpowiadać za departament prawny.

Joachim Brudziński po rekonstrukcji rządu zastąpił na stanowisku szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, który został z kolei ministrem obrony narodowej.

Zastępcami Brudzińskiego w MSWiA byli do tej pory: Jarosław Zieliński, Paweł Szefernaker, Paweł Majewski i Renata Szczęch.

Dotychczasowy wojewoda zachodniopomorski

Jak poinformowano na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, Krzysztof Kozłowski jest adwokatem (obecnie nie wykonuje zawodu) oraz doktorem nauk prawnych. "Reprezentował Rzeczpospolitą w pracach Komitetu Doradców Europejskiej Karty Samorządu Terytorialnego Rady Europy w Strasburgu. Wcześniej był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Nadzorował prace Departamentu Prawnego, Departamentu Nadzoru Właścicielskiego, Departamentu Edukacji Morskiej, Departamentu Współpracy Międzynarodowej oraz Biura Audytu i Kontroli" - podano.

Dodano, że pracuje jako adiunkt w Katedrze Prawa Konstytucyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, prowadził również wykłady w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. "Autor opracowań z dziedziny prawa konstytucyjnego, samorządowego oraz administracyjnego. Specjalizuje się również w zagadnieniach związanych z udzielaniem pomocy publicznej oraz prawa antytrustowego" - czytamy.

Podkreślono, że jest "autorem kilkudziesięciu opinii prawnych oraz ekspertyz sporządzanych na zlecenie podmiotów prywatnych, organów władzy publicznej, jednostek organizacyjnych Parlamentu Europejskiego oraz Rady Europy (był współautorem m.in. tzw. kwestionariusza Merloni)".

IAR/PAP/agkm


Polecane

Wróć do strony głównej