Premier chce ograniczenia liczby wiceministrów i likwidacji nagród

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada ograniczenie liczby wiceministrów oraz likwidację nagród i premii dla członków rządu. Na konferencji prasowej szef rządu poinformował, że zmiany wpisują się w proces usprawniania państwa i zmniejszania biurokracji. O zapowiedziach premiera Morawieckiego mówił w audycji Gorący Temat publicysta „Sieci” Marka Króla.

2018-03-05, 15:43

Premier chce ograniczenia liczby wiceministrów i likwidacji nagród
Warszawa, 05.03.2018. Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w KPRM w Warszawie, 5 bm.Foto: PAP/Paweł Supernak

Posłuchaj

05.03.2018 Marek Król: „Pensje ministrów, premiera i prezydenta są żałośnie niskie”.
+
Dodaj do playlisty

Według Marka Króla wysokie premier są chore, potrzeba ministrom dać wysokie wynagrodzenia. – Jak jest nadmiar kierowników i szefów, to w pewnym momencie sami siebie obsługują i nie mają czasu na podejmowanie decyzji. Uposażenia w polskim rządzie są niskie w porównaniu z bankami lub innymi strukturami. W sektorze państwowym nigdy nie zarabia się tyle co w prywatnym, ale pensje ministrów, premiera i prezydenta są żałośnie niskie, to tabloidowi dyktatura populizmu – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Jak podkreślał publicysta, ministrom należy się godziwe wynagrodzenie. - W poprzednich rządach jeden z wicepremierów mi się żalił, że aby pozyskać wiceministra z rynku, to oferował mu oprócz teki ministra miejsce w radach nadzorczych, by mógł dorobić. Ciągle ulegamy post-PRL-owskiej dyktaturze, że bycie w rządzie to misja. Zgadza się, ale pieniądze też muszą z tej pracy być. Polska ma największą flotę samochodów służbowych, to coś niebywałego. Tutaj są nieujawnione koszty – mówił Król.

W audycji także Marcin Olszówka z Ordo Iuris o KRS.

Więcej w całej audycji.

REKLAMA

Gospodarzem programu był Mateusz Maranowski.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

_______________________ 

Gorący Temat w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

REKLAMA

Data emisji: 05.03.2018

Godzina emisji: 15:08


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej