Będzie współpraca między LOT-em a El Al
LOT i izraelskie linie lotnicze El Al podpisały list intencyjny o współpracy, Wkrótce podróże między Polską a Izraelem mają być łatwiejsze.
2018-06-04, 19:07
Posłuchaj
W oparciu o podpisany list intencyjny linie zamierzają nawiązać tak zwaną współpracę code-share. Będzie ona obejmowała wybrane trasy między miastami w Izraelu i w Polsce - zarówno jeśli chodzi o bezpośrednie połączenia między krajami, jak i połączenia przez wspólne węzły przesiadkowe.
Ułatwienia dla podróżnych
Dzięki zacieśnieniu współpracy między LOT-em a El Al podróżni, którzy będą korzystali z usług polskiego i izraelskiego przewoźnika, nie będą musieli, tak jak dotychczas, wykupować dwóch biletów, ale wystarczy im jeden. W przypadku przesiadki nie będzie także konieczności dwukrotnego nadawania bagażu. Porozumienie zakłada też, że przewoźnicy będą rozwijać wspólne usługi pasażerskie, żeby zapewnić klientom jak najwięcej możliwości podróżowania i jak najsprawniejszą obsługę pasażerską i bagażową na lotniskach.
Niedawno Polskie Linie Lotnicze LOT zawarły umowy code - share z australijskimi liniami Qantas, z linią Air New Zealand i z kazachską linią Air Astana.
Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md
REKLAMA
REKLAMA