Prezes PFR: najtrudniejsze wyzwanie przez Polską to skok do grona krajów najwyżej rozwiniętych

Proste bodźce rozwojowe Polska już wykorzystuje. Największe i najtrudniejsze wyzwania dopiero przez nami - mówi w radiowej Jedynce Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju w rozmowie z Justyną Golonko podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie. 

2018-06-18, 18:20

Prezes PFR: najtrudniejsze wyzwanie przez Polską to skok do grona krajów najwyżej rozwiniętych
Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys . Foto: PAP/Radek Pietruszka

Posłuchaj

W jaki sposób Polski Fundusz Rozwoju wspiera firmy - mówi w radiowej Jedynce Paweł Borys, prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju w rozmowie z Justyną Golonko/Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia
+
Dodaj do playlisty

- Tym wyzwaniem jest wyjście z grona krajów o silnej gospodarce, ale jednak o średnim dochodzie a wejście do grona krajów najwyżej rozwiniętych. Do tego potrzebne są nowe technologie, bliska współpraca nauki i biznesu a my jako Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju dostarczamy dużo instrumentów finansowych i doradczych – dodał prezes.

Podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie dużo mówi się o nowych technologiach, w wręcz o rewolucji technologicznej. A udział w tej rewolucji to nie jest już kwestia wyboru, czy chęci, ale konieczność.

– Teraz dokonuje się przełom. Rok czy dwa lata temu nie było wiadomo, czy rewolucja technologiczna ma miejsce a teraz widzimy to już wszyscy – podkreśla Paweł Borys.

REKLAMA

W jaki sposób Polski Fundusz Rozwoju wspiera firmy? 

Prezes wyjaśnił, że jest to wsparcie ekspansji zagranicznej, finansowanie start-upów, a także finansowanie ryzykownych inwestycji w nowoczesne technologie. Poza tym PFR realizuje ciekawe projekty edukacyjne. 

- Polski Fundusz Rozwoju ma wypełnić braki na rynku komercyjnym w dostępie do instrumentów finansowych - dodał. 

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Justyna Golonko, kw 

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej