Historyczny sukces polskich paralekkoatletów
Polscy paralekkoatleci wygrali klasyfikację medalową Mistrzostw Europy w Berlinie. – To największy sukces w historii polskiej paralekkoatletyki – mówiła w "Magazynie sportowym” Polskiego Radia 24 Paulina Malinowska-Kowalczyk, rzeczniczka Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.
2018-08-29, 20:13
Posłuchaj
Polscy paralekkoatleci przywieźli z Berlina 61 medali, w tym 26 złotych.
– Z gigantyczną przewagą znaleźliśmy się na pierwszym miejscu tabeli medalowej – mówiła Paulina Malinowska-Kowalczyk. – Druga w kolejności Wielka Brytania, również potęga lekkoatletyczna, zakończyła mistrzostwa z dorobkiem 50 medali. Ten sukces to zasługa ostatnich lat i tego w jaki sposób może teraz pracować Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” i Polski Komitet Paraolimpijski. Otrzymaliśmy duże dofinansowanie, które przekłada się na liczbę zgrupowań i jakość ich prowadzenia oraz na to, że możemy sobie pozwolić na współpracę z psychologami i dietetykami. Sport paraolimpijski jest już na tak wysokim poziomie, że czasami ten medal wygrywa się o 0,01 sekundy. Mieliśmy na tych mistrzostwach młodych, doskonałych debiutantów. Są to młodzi, kilkunastoletni ludzie, którzy sięgali po medale - dodała gość Polskiego Radia 24.
Paulina Malinowska-Kowalczyk zaznaczyła, że sport paraolimpijski jest teraz inaczej postrzegany i co za tym idzie lepiej finansowany.
– Wkraczamy w zupełnie nową erę tego sportu w naszym kraju – stwierdziła rzeczniczka Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.
REKLAMA
Więcej w nagraniu
Gospodarzem audycji był Tomasz Gorazdowski.
Data emisji: 29.08.2018
Godzina emisji: 19.37
REKLAMA
PR24/PAP/dk
Polecane
REKLAMA