Warszawa: wypadek tramwajów na rondzie Kercelak. 13 osób poszkodowanych
Po zderzeniu dwóch tramwajów: linii 20 i 10 na rondzie Kercelak (skrzyżowanie ul. Okopowej i al. Solidarności) 13 osób jest poszkodowanych z ogólnymi potłuczeniami. Zostaną przewiezione do szpitala - poinformowała asp. sztab. Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji.
2019-01-02, 17:40
Posłuchaj
Małgorzata Wersocka: osiem osób jest poszkodowanych (IAR)
Dodaj do playlisty
- Do zdarzenia doszło po godz. 16. Okopowa jest nieprzejezdna, a na Solidarności są utrudnienia w ruchu samochodów. Na miejscu zdarzenia są policja, straż pożarna, pogotowie i służby techniczne Tramwajów Warszawskich. Policjanci na miejscu kierują ruchem, możliwe są objazdy bocznymi ulicami od ul. Okopowej - poinformowała Małgorzata Wersocka. Dodała, że motorniczowie obu tramwajów byli trzeźwi.
Jak powiedział rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz, ruch tramwajów został już przywrócony po odholowaniu pojazdów. - Do zderzenia doszło podczas przejeżdżania przez zwrotnice, co oznacza, że tramwaje poruszały się z niewielką prędkością, powinny jechać 20 km/h - mówił rzecznik.
msze
REKLAMA