Elżbieta Rafalska: tylko w 1,5 tys. przypadków 500+ zamieniono na pomoc rzeczową
- W skali kraju jest jedynie 1,5 tys. przypadków, w których świadczenie pieniężne 500+ zostało z jakiegoś powodu zamienione na pomoc rzeczową - powiedział w rozmowie z "Gazetą Polską" minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Podkreśliła, że to "margines marginesu".
2019-02-20, 07:17
Rafalska pytana, czy uważa, że program 500 plus odniósł sukces, ponieważ opozycja wciąż utrzymuje, że przez niego nastąpiła dezaktywizacja zawodowa kobiet, odpowiedziała: "opozycja najpierw utrzymywała, że Polacy nie są gotowi na tego typu świadczenia. Oskarżali polskie rodziny, że te pieniądze zostaną przeznaczone na różnego rodzaju używki, słynne powiedzenie, że 500+ przepiją i przepalą".
Podkreśliła, że "żaden z tych zarzutów się nie sprawdził". Jak mówiła, "dzięki temu programowi udało się wyeliminować zjawisko skrajnego ubóstwa wśród najmłodszych". Dodała, że "rodzice inwestują w swoje pociechy, niektórzy odkładają te pieniądze, inni mogli sobie pozwolić pierwszy raz w życiu na wyjazd wakacyjny".
Szefowa MRPiPS zwróciła uwagę, że "w skali kraju jest jedynie 1,5 tys. przypadków, w których świadczenie pieniężne zostało z jakiegoś powodu zamienione na pomoc rzeczową". Rafalska oceniła, że to jest "margines marginesu".
Zaznaczyła, że rząd Zjednoczonej Prawicy od początku wierzył w polskie rodziny. - Analizując, jak one gospodarują pieniędzmi, mogę zdecydowanie powiedzieć, że nasz flagowy projekt odniósł ogromny sukces - podkreśliła.
kad
REKLAMA