Zatrzymania CBA w sprawie funduszy inwestycyjnych. W tle setki milionów zł

- Twórcą całego pomysłu był Piotr W. Od lat ciągnęły się za nim różnego rodzaju kontrowersje - mówił w Polskim Radiu 24 Dawid Tokarz (Puls Biznesu).

2019-03-05, 20:10

Zatrzymania CBA w sprawie funduszy inwestycyjnych. W tle setki milionów zł
Funkcjonariusze CBA . Foto: twitter.com/CBAgovPL

Posłuchaj

5.03.19 Zatrzymania CBA w sprawie funduszy inwestycyjnych. Komentarz
+
Dodaj do playlisty

Dawid Tokarz zaznaczył, że zyski przestępców opierały się na wpłatach klientów. Centralne Biuro Antykorupcyjne twierdzi, że to klasyczna piramida finansowa. Z łącznie wpłaconych około 600 mln złotych brakuje około 500 ml złotych. Do wejścia w inwestycję trzeba było wyłożyć 40 tys. euro – podkreślił dziennikarz "Pulsu Biznesu".

Gość PR24 zauważył, że fundusze były przedstawiane, jako inwestycja w ziemię rolną i lasy. - Mówiono o sporych zyskach. W sprzedaż funduszy zaangażowały się renomowane banki. Inwestycja miała być objęta gwarancją zwrotu kapitału i reklamowano ją, jako bezpieczną alternatywę dla lokaty - wyjaśnił Dawid Tokarz.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego i prokuratorzy Prokuratury Generalnej zatrzymali 11 osób, podejrzanych o utworzenie piramidy finansowej. Grupa miała narazić prawie dwa tysiące osób na straty wynoszące łącznie 600 milionów złotych.

Grupa miała działać na terenie całego kraju w latach 2012-17. Rozbito ją dzięki współpracy poznańskiej delegatury CBA z prokuratorami z Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

REKLAMA

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Łukasz Kurtz-Królikiewicz.

Polskie Radio 24/ras

----------------------------

REKLAMA

Data emisji: 5.03.2019

Godzina emisji: 19.10

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej