Propozycje ugrupowań przed wyborami do PE. Komentarze
W ostatnim czasie odbyły się konwencje najważniejszych ugrupowań oraz koalicji przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. O przedstawionych propozycjach swoich środowisk politycznych w Polskim Radiu 24 mówili przedstawiciele młodzieżówek.
2019-04-07, 12:20
Posłuchaj
- Dla mnie najważniejsze były deklaracje, które mają na celu zdobycie jak największej ilości środków przy podziale funduszy europejskich. Mówimy tutaj o niezmiernie ważnym temacie dla Polski – o rozwoju wsi. Moim zdaniem ta deklaracja jest najważniejsza, bo środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich będą nam potrzebne w wielu dziedzinach, zarówno w modernizacji rolnictwa, jak i w bieżącej działalności rolników. Kolejny ważny aspekt to kwestia równości pomiędzy życiem na wsi a życiem w mieście - powiedziała w Polskim Radiu 24 Maria Piech (Forum Młodych PiS).
- Na konwencji Koalicji Europejskiej zobaczyłem liderów różnych środowisk, którzy nie zawsze się zgadzali, ale postanowili w tym wielkim, historycznym momencie stanąć razem – po to, żeby zaproponować Polakom dobre rozwiązania przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. To rozwiązania, które przyczynią się przede wszystkim do tego, żeby Polska znów odgrywała ważną rolę w Unii Europejskiej – podkreślił Adam Smuga (Młodzi Demokraci PO).
- W naszej "siódemce" Wiosny mamy na pewno dwa główne punkty, które interesują młodych. To Erasmus 2.0 oraz europejska walka z węglem i ze smogiem. O tym, że to istotny problem dla młodych świadczą ostatnie strajki klimatyczne, także w Polsce – zaznaczył Patryk Stachowski (Przedwiośnie Wiosna Roberta Biedronia).
- Główne media nie pokazały naszej konwencji. Nie jesteśmy koalicją antyeuropejską, ale propolską, którą będzie dbać o polskie interesy, także w Unii Europejskiej. Jesteśmy opozycyjnie nastawieni do Unii Europejskiej, ale nie do Europy. Jesteśmy za wartościami europejskimi - tymi, które tworzyły cywilizację łacińską, europejską. Program Konfederacji jest programem łączonym ugrupowań, które wchodzą w jej skład. Bardzo mocny punkt to wypowiedzenie pakietu klimatycznego, który może ograniczyć wydobycie węgla. Drugi postulat to rozmowa o wypowiedzeniu Traktatu Lizbońskiego - powiedział Witold Stoch (Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy).
REKLAMA
- Konwencja Zjednoczonej Prawicy była o tyle istotna, że przedstawiono konkretne propozycje dla rolników. Teraz musimy się skupiać na kolejnej perspektywie finansowej w Unii Europejskiej. Podobały mi się propozycje dla rolników. Dobrze, że one się pojawiły - podkreślił Jan Strzeżek (Młoda Prawica Porozumienie).
Więcej tematów w całej audycji.
Rozmawiał Jan Białostocki.
Polskie Radio 24
REKLAMA
---------------------
Data emisji: 07.04.2019
Godzina emisji: 11.06
REKLAMA