Ścieki spływają do Wisły. Rozpoczęło się przenoszenie elementów mostu

O godz. 11 na Wiśle, za mostem Grota-Roweckiego, rozpoczęło się spławianie elementów mostu pontonowego, na którym zostaną ułożone rury do przesyłu ścieków, do oczyszczalni "Czajka" w Warszawie – poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Jak dodano, montowanie mostu ma rozpocząć się we wtorek.

2019-09-02, 11:05

Ścieki spływają do Wisły. Rozpoczęło się przenoszenie elementów mostu

Posłuchaj

Trwa budowa mostu pontonowego na Wiśle – Michał Fabisiak (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Powiązany Artykuł

1200_wodociągi_PAP.jpg
Trwa budowa mostu pontonowego na Wiśle. "Cała konstrukcja w sobotę"
  • Do awarii jednego z kolektorów przesyłających ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" doszło we wtorek
  • Wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, poinformowała, że wojsko ma już wszystkie elementy niezbędne do budowy mostu
  • Pierwsza nitka na moście zostanie uruchomiona w czwartek

Anna Moskwa, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, poinformowała, że wojsko ma już wszystkie elementy niezbędne do budowy mostu i obecnie są one łączone. Jednocześnie zadeklarowała, że konstrukcja powstanie w planowanym terminie, tj. do wtorku do godziny 14. 

Szefowa resortu poinformowała także, że przygotowywane są elementy, które zostaną położone na moście. Chodzi między innymi o fragment rurociągu. Zdaniem wiceminister w czwartek uruchomiona zostanie pierwsza nitka zastępczej konstrukcji, a do soboty zostanie zapewniona pełna funkcjonalność rurociągu. Oznacza to, że od tego dnia ścieki nie będą już zrzucane do rzeki. 

Wiceszefowa resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej poinformowała, że pierwsza nitka na moście zostanie uruchomiona w czwartek. Anna Moskwa powiedziała również, kiedy będzie gotowa cała konstrukcja, która zapewni dopływ ścieków do oczyszczalni. 

Awaria w "Czajce"

Do awarii jednego z kolektorów przesyłających ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" doszło we wtorek. Nieczystości skierowano wówczas do drugiego kolektora, który jednak w środę przestał funkcjonować. Wskutek awarii zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzję o zrzucie nieczystości do Wisły. Do rzeki trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę.

REKLAMA

pb

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej