Andrzej Adamczyk: transport ma być bezpieczny, ale i przyjazny ludziom oraz środowisku
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak podpisali 10 umów o dofinansowanie rozwoju publicznego transportu zbiorowego w miastach. Środki na ten cel pochodzą z funduszy Unii Europejskiej.
2020-01-30, 10:37
Posłuchaj
- Andrzej Adamczyk i Małgorzata Jarosińska-Jedynak podpisali 10 umów o dofinansowanie rozwoju publicznego transportu zbiorowego w miastach
- Środki trafią do samorządów, posłużą m.in. do zakupu autobusów
- Minister infrastruktury: transport ma być bezpieczny, także pod względem emisji zanieczyszczeń
Pieniądze trafią m.in. na zakup autobusów elektrycznych.
Minister Adamczyk powiedział, że rząd stara się eliminować emisję zanieczyszczeń powietrza przez środki transportu. Ma temu służyć między innymi wyprowadzenie ruchu samochodowego z miast.
- Przykładamy wielkie staranie i wielką wagę do tego, by transport był bezpieczny, ale też, by ten transport czynić bezpiecznym pod względem emisji wszędzie tam, gdzie to jest postulowane. I stąd między innymi ten program stu obwodnic - mówił minister.
Powiązany Artykuł
W 2020 roku nowe drogi i poprawa bezpieczeństwa pieszych
Środki na przebudowę infrastruktury
REKLAMA
- Dzięki wsparciu z programu Infrastruktura i Środowisko zakupionych zostanie 190 nowych autobusów elektrycznych, które wyjadą na ulice dużych miast takich jak Kraków, Poznań, Gdynia, ale również miast średnich – Malborka, Radomia czy Piły - czytamy w komunikacie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
Minister Andrzej Adamczyk podkreślił, że samorządy, z którymi podpisano umowy, przygotowały najlepsze projekty. Dodał, że samorządy mogą korzystać z niespotykanych dotąd kwot z Funduszu Dróg Samorządowych. Minister życzył samorządowcom, aby jak najlepiej wykorzystali przyznane środki.
PolskieRadio24.pl, IAR, TT, md
REKLAMA