90 lat franciszkańskiej misji w Japonii. Założył ją o. Kolbe
Franciszkanie konwentualni w Nagasaki obchodzą 90 rocznicę przybycia św. Maksymiliana Marii Kolbe do Japonii. O. Maksymilian przybył do Nagasaki w 1930 r. Chciał tam publikować miesięcznik, "Rycerz Niepokalanej".
2020-04-24, 10:02
Posłuchaj
Pierwszy numer, wychodzącego do dziś po japońsku "Rycerza" został wydany miesiąc po przyjeździe o. Kolbego. Rok później polski święty założył w Nagasaki klasztor franciszkanów konwentualnych, który nazwał japońskim Niepokalanowem.
Przypomnienie postaci i dzieł
Powiązany Artykuł
Maksymilian Maria Kolbe - ostatnia droga świętego
W Mszy świętej z okazji rocznicy przybycia św. Maksymiliana Kolbe do Nagasaki mieli uczestniczyć polscy Rycerze Niepokalanej i pielgrzymi z Polski. Pielgrzymki z Polski zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa.
Podczas celebrowanej w założonym przez o. Maksymiliana klasztorze, japońscy franciszkanie wspominali osobę i dzieło polskiego świętego.
REKLAMA
>>> CZYTAJ TAKŻE: Strażacy z Niepokalanowa służą od prawie 90 lat
Pomoc z Niepokalanowa
Powiązany Artykuł
Franciszek Gajowniczek zawdzięczał życie św. Maksymilianowi Kolbe
Po przybyciu do Japonii jako doktor filozofii o. Maksymilian został wykładowcą w seminarium duchownym w Nagasaki. W czasie sześcioletniej działalności ojca Kolbego w Japonii do klasztoru przybyło około 20 polskich zakonników. Powstało mniejsze seminarium duchowne. Misja utrzymywana była głównie z datków otrzymywanych w Niepokalanowie.
W klasztorze jest obecnie 5 ojców, 4 braci i 3 seminarzystów. Przy klasztorze działa przedszkole, gimnazjum i liceum Rycerstwa Niepokalanej.
Po wojnie w Nagasaki powstało żeńskie zgromadzenie sióstr Rycerstwa Niepokalanej. Siostry założyły pierwszy w Japonii ośrodek opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi.
REKLAMA
pg
REKLAMA