Ameryka Łacińska i Karaiby zmagają się z COVID-19. Ponad 400 tys. zakażeń

Z powodu zakażenia koronawirusem w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach zmarło ponad 23 tys. osób. Odnotowano ponad 400 tys. przypadków zakażeń. Połowa przypadków śmiertelnych przypada na Brazylię.

2020-05-13, 23:42

Ameryka Łacińska i Karaiby zmagają się z COVID-19. Ponad 400 tys. zakażeń

Posłuchaj

Region musi też stawić czoła kryzysowi gospodarczemu. Relacja Aleksandry Pluty (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Tylko wczoraj w Brazylii zmarło 881 osób - jest to najwyższa liczba ofiar śmiertelnych w tym kraju, która została odnotowana w ciągu jednej doby. Kraj ten jest najbardziej dotknięty pandemią w regionie, a sytuację pogarsza nasilający się tam kryzys polityczny.

Drugim krajem z najwyższą liczbą osób zakażonych jest Peru, gdzie odnotowano ponad 72 tysiące zakażeń i ponad 2 tysiące ofiar śmiertelnych. Tuż za nim plasują się Meksyk, Chile i Ekwador. We wszystkich tych krajach liczba osób zakażonych przekroczyła 30 tysięcy.

Liczba pozytywnie zdiagnozowanych przypadków odzwierciedla jednak tylko część całkowitej liczby zakażonych, z powodu różnych metod przyjętych przez każdy kraj w celu diagnozowania zakażeń.

Powiązany Artykuł

pap lotnisko usa koronawirus 1200.jpg
Epidemia koronawirusa w USA. Dwukrotny wzrost dobowej liczby zgonów

Pandemia i kryzys gospodarczy

Region będzie musiał też stawić czoła kryzysowi gospodarczemu wywołanemu przez pandemię. Według szacunków Międzynarodowej Organizacji Pracy ponad połowa zatrudnionych mieszkańców Ameryki Łacińskiej i Karaibów, czyli około 160 milionów osób, pracuje na czarno.

REKLAMA

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] FBI przestrzega amerykańskich naukowców przed Chinami, Rosja będzie miała wybory korespondencyjne. COVID-19 na świecie

Duża część nieformalnego zatrudnienia charakteryzuje się niestabilnością, niskimi dochodami, brakiem praw pracowniczych oraz brakiem zabezpieczenia społecznego. W obliczu nagłych problemów zdrowotnych lub załamania rynków pracy, kryzys gospodarczy może w efekcie spowodować gwałtowny wzrost wskaźników ubóstwa w regionie.

REKLAMA

źródło: Johns Hopkins University

ms

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej