MSZ: kolejna trójka dzieci poleci na specjalistyczne leczenie do USA

- W ten weekend na specjalistyczne leczenie do USA poleci kolejna trójka dzieci z Polski - poinformował w sobotę polski resort spraw zagranicznych.

2020-05-16, 11:52

MSZ: kolejna trójka dzieci poleci na specjalistyczne leczenie do USA
zdjęcie ilustracyjne. Foto: shutterstock

Powiązany Artykuł

szpital dziecko 1200.jpg

"W ten weekend na specjalistyczne leczenie do USA poleci kolejna trójka dzieci z Polski - poinformował polski resort spraw zagranicznych" - poinformowało MSZ, dziękując za zaangażowanie m.in. amerykańskiemu departamentowi stanu, szefowi polskiego rządu i ambasadom.

Wstrzymane loty

Na mocy obowiązujących przepisów do 23 maja wstrzymane są loty do Polski oraz z Polski. Z zakazu określonego w rozporządzeniu Rady Ministrów wyłączone są m.in. niektóre loty czarterowe.

Od początku epidemii do USA wylatują dzieci wymagające specjalistycznego leczenia w Stanach Zjednoczonych. Loty odbywają się na mocy m.in. współpracy Departamentu Stanu, Kancelarii Premiera, ambasady USA w Warszawie oraz polskiego konsulatu w Nowym Jorku i ambasady RP w Waszyngtonie.

pkur

REKLAMA


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej