Tarcza antykryzysowa 4.0. Ruszają prace w Sejmie

Podczas rozpoczynającego się dzisiaj (27.05, godz.10.00) trzydniowego posiedzenia Sejmu, posłowie zajmą się między innymi czwartą odsłoną przepisów tarczy antykryzysowej.

2020-05-27, 05:40

Tarcza antykryzysowa 4.0. Ruszają prace w Sejmie
W najnowszym sondażu IBRiS, zjednoczona Prawica wyraźnie prowadzi. Foto: Twitter/KancelariaSejmu

Powiązany Artykuł

przedsiebiorstwo produkcja przemysl shutterstock 1200.jpg
"Wykorzystaliśmy do tego sztuczną inteligencję". Premier o szybkim wdrożeniu tarczy antykryzysowej

Rządowy projekt ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19, zakłada uruchomienie ponad 560 milionów złotych dopłat do odsetek kredytów dla firm, które wpadły w kłopoty przez epidemię koronawirusa.

Przepisy zawierają też ułatwienia w realizacji zamówień publicznych, pakiet osłonowy dla samorządów, ochronę przed przejęciem spółek przez podmioty spoza Unii Europejskiej, ułatwienie dostępu do wakacji kredytowych.

Komisja ds. zwalczania pedofilii

Podczas tego posiedzenia odbędzie się też drugie czytanie projektu zmian w Regulaminie Sejmu. Ma on między innymi umożliwić powołanie przedstawicieli Sejmu do komisji do spraw zwalczania pedofilii.

REKLAMA

Komisja ma liczyć siedmiu członków - trzech powoływanych przez Sejm, jednego przez Senat oraz po jednym wskazywanym przez prezydenta, premiera i Rzecznika Praw Dziecka.

Powiązany Artykuł

Budka Grabiec Nowacka PAP-1200.jpg
KO zapowiada wnioski o wotum nieufności wobec trzech ministrów. Rzecznik PiS: to nie ma uzasadnienia

Wotum nieufności wobec wicepremiera?

Sejm zajmie się też wnioskiem Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności wicepremierowi i ministrowi aktywów państwowych Jackowi Sasinowi.

Powodem jego złożenia była sytuacja związana z wyborami prezydenckimi 10 maja, które się nie odbyły. Wniosek ma negatywną opinię sejmowej komisji do spraw energii i skarbu państwa.

Posiedzenie będzie kontynuowane 3 czerwca. Sejm ma się zająć poprawkami Senatu do ustawy o organizacji wyborów prezydenckich. Zakłada ona mieszany tryb głosowania: tradycyjnie w lokalach wyborczych albo - na życzenie wyborcy - w formie korespondencyjnej.

REKLAMA

kstar

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej