Wypadki stołecznych autobusów. Andruszkiewicz: to systemowy problem w Warszawie

Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz powiedział w TVP Info, że kolejny wypadek autobusu w Warszawie wskazuje na systemowy problem w zarządzaniu miastem. Ten problem - zdaniem wiceministra Andruszkiewicza - wynika z faktu, że różne usługi miejskie są realizowane przez zagraniczne firmy. 

2020-07-08, 11:31

Wypadki stołecznych autobusów. Andruszkiewicz: to systemowy problem w Warszawie
Do wypadku autobusu miejskiego na trasie S-8 doszło 25 czerwca. Foto: Piotr Molecki/East News

W ostatnich dniach w Warszawie doszło do dwóch wypadków spowodowanych przez kierowców miejskich autobusów. Kierujący autobusami - w obu przypadkach - byli pod wpływem narkotyków.

Powiązany Artykuł

autobus pap 1200.jpg
Wypadek miejskiego autobusu w Warszawie. Kolejny raz spowodował go kierowca Arrivy

Problem "systemowego podejścia"

Adam Andruszkiewicz zwrócił uwagę, że spółka Arriva RP, która zatrudnia kierowców, należy do koncernu Deutsche Bahn. - W ciągu tygodnia mamy kolejny wypadek z udziałem tego niemieckiego przewoźnika - ocenił Adam Andruszkiewicz. 

Czytaj także: 

- To pokazuje, że to jest głębszy, systemowy problem, wynikający z tego, że różne usługi w Warszawie są oddawane w obce ręce - zauważył wiceminister. Wskazał, że w stolicy niemiecka firma pośredniczy w przewozie pasażerów komunikacji miejskiej, "Niemcy również dostarczają prąd w Warszawie, Francuzi ciepło, a tureckie firmy budują metro". - To pokazuje systemowe podejście Trzaskowskiego i Platformy Obywatelskiej do zarządzania - ocenił.  

Posłuchaj

Adam Andruszkiewicz: wypadki kierowców autobusów miejskich pokazują systemowy problem w zarządzaniu miastem (IAR) 0:27
+
Dodaj do playlisty

Kierowcy pod wpływem

REKLAMA

Powiązany Artykuł

EN Michał Wójcik 1200.jpg
Wypadek autobusu w Warszawie. Wiceszef MS: odpowiedzialność ponosi włodarz miasta

W środę, na ulicy Klaudyny na warszawskich Bielanach, kierowca miejskiego autobusu linii 181 uderzył w cztery zaparkowane pojazdy i latarnię. Badanie na zawartość substancji odurzających wykazało u kierowcy obecność metamfetaminy. 25 czerwca kierowca autobusu linii 186 spowodował wypadek na moście Grota-Roweckiego, w którym zginęła pasażerka, a cztery inne osoby zostały ciężko ranne. Mężczyzna kierował pojazdem pod wpływem amfetaminy.

Czytaj także: 

Wzmożone kontrole w warszawskich autobusach prowadzi policja. Jak informuje na Twitterze Komenda Stołeczna, kontrole obejmą wszystkich przewoźników świadczących usługi w ramach autobusowej komunikacji miejskiej. 

Firma Arriva szykuje rozwiązania systemowe, które pozwolą lepiej kontrolować kierowców pod kątem zażywania narkotyków. Chce też zaproponować kierunek zmian w prawie, który miałby objąć branżę transportową. Jak powiedziała rzecznik spółki Joanna Parzniewska, przewoźnicy Arrivy zostaną przeszkoleni w zakresie rozpoznawania oznak wpływu narkotyków, a kierowcy - przetestowani.


mbl

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej