Jadwiga Emilewicz: najważniejszym celem bezpieczeństwo zdrowotne i ekonomiczne Polaków
- Chcielibyśmy, aby powrót na ścieżkę wzrostu zajął nam nie dłużej niż dwa lata, powiedziała we wtorek wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Pomóc mają w tym wielkie inwestycje: CPK, Via Carpatia, przekop Mierzei Wiślanej.
2020-07-14, 10:50
Jak mówiła Jadwiga Emilewicz, gospodarka będzie "znakiem rozpoznawczym" pierwszych miesięcy powyborczej aktywności legislacyjnej.
Wicepremier pytana na antenie radia Plus o cel rządu na najbliższe miesiące wskazała, że podstawowe reformy będą się wiązać z "dostarczeniem Polakom bezpieczeństwa zdrowotnego i ekonomicznego".
Powiązany Artykuł
Tarcza antykryzysowa. Zobacz, ile wyniosło do tej pory wsparcie dla przedsiębiorców
Przez najbliższe lata jednym z najważniejszych zadań – rozwój gospodarczy oparty o kluczowe inwestycje
- Pierwsze nasze lata to będą lata mierzenia się z kryzysem gospodarczym. A zatem to gospodarka będzie tym znakiem rozpoznawczym naszych pierwszych miesięcy aktywności legislacyjnej; to dziś nasze największe wyzwanie - zaznaczyła.
Jadwiga Emilewicz wskazała na "szeroko zakrojone plany inwestycyjne", zarówno w samorządach - po to, aby podtrzymać tętno polskiej gospodarki, ale także te wielkoskalowe, "jak CPK, Via Carpatia, przekop Mierzei Wiślanej, wszystko, co wiąże się z inwestycjami wokół CPK, czyli nowe połączenia kolejowe".
- To będą najważniejsze projekty, które będziemy teraz realizować - powiedziała.
Jadwiga Emilewicz wyraziła nadzieję, że wokół tych przedsięwzięć "uda nam się zbudować konsensus z opozycją". Dodała, że największym wyzwaniem na najbliższe trzy lata z perspektywy politycznej jest próba sięgnięcia po wyborców najmłodszego elektoratu do 35 roku życia.
Powrót do stanu gospodarki sprzed pandemii w ciągu 2-3 lat
Pytana o to, kiedy może nastąpić powrót gospodarki do stanu sprzed epidemii, Jadwiga Emilewicz odpowiedziała: "chcielibyśmy, aby powrót na ścieżkę wzrostu, do sytuacji z przełomu grudnia-stycznia 2019/2020, zajął nam nie dłużej niż dwa lata". Zastrzegła, że są to szacunki optymistyczne.
PAP, jk
REKLAMA
REKLAMA