Modlitwa wynagradzająca po profanacji figury Chrystusa

W niedzielę o godz. 18.00 w bazylice św. Krzyża w Warszawie odbyła się modlitwa wynagradzająca po akcie profanacji figury Chrystusa. Proboszcz parafii ks. Robert Berdychowski podkreślił znaczenie modlitwy za tych, którzy dokonali tego czynu.

2020-08-02, 03:45

Modlitwa wynagradzająca po profanacji figury Chrystusa

Powiązany Artykuł

Twitter Sebastian Kaleta twitt pomnik flaga 1200.png
Prof. Nalaskowski: niszczenie pomników to manifestowanie własnego barbarzyństwa

- To będzie również modlitwa w intencji osób, które tego dokonały, o opamiętanie. Połączymy nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą wynagradzającą, w intencji Ojczyzny, w intencji budowania jedności - mówił ks. Berdychowski. Zdaniem kapłana profanacja wpisuje się w "ideologiczny trend środowisk LGBT".

    Posłuchaj

    Ks. Berdychowski o profanacji figury Chrystusa (IAR) 0:31
    +
    Dodaj do playlisty

    Posłuchaj

    Modlitwa w intencji osób, które dokonały profanacji (IAR) 0:24
    +
    Dodaj do playlisty
    Czytaj także:

    Powiązany Artykuł

    1200_Nycz_PAP.jpg
    "Spowodowała ból ludzi wierzących". Kard. Nycz o profanacji figury Chrystusa

    - To było bardzo niebezpieczne od strony ideologicznej. To zdarzenie wpisuje się w to, co potępił papież Franciszek, czyli ideologię gender. Środowiska LGBT wpisują ją w swoją narrację, w tą galopującą dyktaturę mniejszości, która chce ustanowić nowy porządek - tłumaczył duchowny.

    Profanacje pomników

    Na figurę Chrystusa i kilka warszawskich pomników w nocy z wtorku na środę zostały nałożone tęczowe flagi. Na policję zgłoszono trzy takie zdarzenia.

    REKLAMA

    Figura Chrystusa dźwigającego krzyż została umieszczona przed świątynią w 1858 r. W 1898 r. zastąpiła ją figura z brązu ustawiona na cokole z czarnego granitu, zaprojektowanym przez Stefana Szyllera, ze złoconym napisem "Sursum Corda", co znaczy "W górę serca".

    W czasie Powstania Warszawskiego, we wrześniu 1944 r., po detonacji figura Chrystusa upadła na bruk ulicy i leżała z ręką uniesioną w górę, wskazując na napis na cokole. Pomnik odnaleziono po wojnie na złomowisku. Po odrestaurowaniu 22 lipca 1945 r. pomnik Chrystusa ponownie stanął przed kościołem.

    pb

    Polecane

    REKLAMA

    Wróć do strony głównej