Niemcy zwiększają środki bezpieczeństwa. Obowiązkowe testy na koronawirusa u podróżnych
Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn oświadczył, że w tym tygodniu mają zostać w Niemczech wprowadzone obowiązkowe testy na koronawirusa u podróżnych przybywających z państw o wysokim ryzyku infekcji.
2020-08-03, 13:01
Nie podał jednak dokładnego terminu, kiedy to nastąpi. Wyjaśnił, że datę ustali się wspólnie ze wszystkimi niemieckimi krajami związkowymi.
Powiązany Artykuł
Wzrost zakażeń SARS-CoV-2 w Australii. "Stan katastrofy" w Melbourne
- Mamy strategię obchodzenia się z krajami ryzyka. Wprowadzono obowiązek kwarantanny. Kto przybywa z terenów ryzyka, musi odbyć dwutygodniową kwarantannę. Ma do tego dojść obowiązkowe testowanie albo przed wyjazdem, albo po przyjeździe do Niemiec dokonywane w ciągu 72 godzin w placówce podlegającej właściwemu dla danej osoby urzędowi zdrowia lub władzom, które badanie zlecają - powiedział Spahn, występując w programie informacyjnym "Morgenmagazin" niemieckiej telewizji publicznej ARD.
Czytaj także:
- Pandemia koronawirusa. Unijna lista "krajów bezpiecznych" krótsza, choć miała rosnąć
- Pandemia przyspiesza. Najwięcej zakażeń w USA i Brazylii
Jak zaznaczył, trzeba będzie udowodnić poddanie się testowi i otrzymanie wyniku negatywnego lub jeśli wynik będzie pozytywny, udać się na kwarantannę. Minister zaapelował również do osób przebywających obecnie na urlopach, by wykazały się odpowiedzialnością poprzez przestrzeganie nakazów sanitarnych oraz dystansu w kontaktach.
REKLAMA
Powiązany Artykuł
Dynamiczna sytuacja w turystyce. Sprawdź, czego się spodziewać w czasie podróży po Europie
Spahn dodał, że stworzenie odpowiedniej materialnej bazy testowania zabrało trochę czasu. - Obecnie możemy wykonywać 1,2 mln testów tygodniowo. W tej chwili wykorzystuje się około połowy istniejącego potencjału - podkreślił.
Jak poinformował w poniedziałek rano Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie, w ciągu ubiegłej doby wykryto w Niemczech 509 nowych przypadków nosicielstwa koronawirusa, co zwiększyło ich łączną odnotowaną od początku pandemii liczbę do 210 402. Spośród osób zarażonych 9148 zmarło, a 193,5 tys. już wyzdrowiało.
REKLAMA
opr. Johns Hopkins University
paw/
REKLAMA