"Tolerują tylko stadne myślenie własnej grupy". Czabański o odejściu Jedlińskiego z Radia Nowy Świat
Krzysztof Czabański w rozmowie z portalem tvp.info odniósł się do sytuacji w Radiu Nowy Świat i odejścia Piotra Jedlińskiego, który w ostatnich dniach był krytykowany, gdyż początkowo sprzeciwił się określaniu w rodzaju żeńskim aktywisty Michał Sz., identyfikującego się jako kobieta. - W sposób oczywisty jest to naruszenie wielu wartości, które przyświecają niezależnemu dziennikarstwu - ocenia przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
2020-08-11, 16:44
O rezygnacji Piotra Jedlińskiego poinformowało w poniedziałek wieczorem w krótkim komunikacie Radio Nowy Świat. Nie podano powodów tej decyzji, a sam zainteresowany sprawy nie chce komentować. „Szanowni, jako że opuściłem Radio Nowy Świat, szukam pracy. Gdyby ktoś, coś” – napisał na Facebooku Piotr Jedliński, były już prezes stacji.
Powiązany Artykuł
"J***ć PiS i psy" na proteście LGBT. Dziennikarz "GW": to nie seans nienawiści, a zbiorowa terapia
Wcześniej dziennikarz wdał się w spór z częścią redakcji, gdy ocenił, że aktywistę LGBT Michała Sz. należy opisywać jako mężczyznę, a nie kobietę.
"Szybko poniósł konsekwencje"
Krzysztof Czabański ocenia, że założyciele Radia Nowy Świat tylko fałszywie propagują różnorodność i tolerancję. - Tolerują tylko stadne myślenie własnej grupy i nie są w stanie zaakceptować nikogo innego. Pan redaktor Jedliński szybko poniósł tego konsekwencje. Ich mentalność była już widoczna na antenie radiowej Trójki, gdy traktowali tę stację jako swoją własność i nie dopuszczali inaczej myślących osób do anteny. Dokładnie to samo robią teraz - twierdzi przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
- Radio Nowy Świat powstawało, aby tworzyć trybunę dla jednej, skrajnej opcji politycznej, więc odrzuca wszystkich, nawet tych o nieco innym zdaniu - dodał.
REKLAMA
Wielu internautów pyta, czy sprawą zainteresuje się Rzecznik Praw Obywatelskich. - Gdyby Adam Bodnar rzeczywiście był Rzecznikiem Praw Obywatelskich, to powinien to zrobić, ale w rzeczywistości nie jest on rzecznikiem praw obywateli, a jednej, wąskiej i określonej strony sporu. Nawet jeśli pan Bodnar zareaguje, będzie to czysto formalne - ocenia Krzysztof Czabański.
- Gliński: polski rząd w żadnym wymiarze nie narusza godności osób o innej orientacji seksualnej
- Dr Żukowski o protestach LGBT: radykalna ekspresja środowisk mniejszościowych
- "Brutalne wejście w polski porządek prawny". Wójcik o naciskach unijnej komisarz ws. "Margot"
"Narzucany wzorzec poprawności"
Dla przewodniczącego Rady Mediów Narodowych sytuacja w Radiu Nowy Świat nie jest zaskoczeniem, bo "spór ideologiczny trwa od dawna". - Takie sytuacje będą miały miejsce. Od wielu lat wzorzec poprawności politycznej jest narzucany przez stronę lewicową również mediom - komentuje Krzysztof Czabański.
Powiązany Artykuł
"Tak się kończy lewacka poprawność polityczna". Mazurek o odejściu Jedlińskiego z Radia Nowy Świat
Dodaje, że na całym świecie jest tak, iż media w dużej mierze reprezentują poglądy lewicowe i wielu dziennikarzy uważa, że opisując wydarzenia w zgodzie z tym światopoglądem, realizuje niezależne dziennikarstwo. - Tymczasem niezależne dziennikarstwo to dopuszczenie różnych wizji i poglądów - podkreślił przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
REKLAMA
jp/tvp.info
REKLAMA