Prezydent z ministrami o koronawirusie i gospodarce. Dziś Rada Gabinetowa
W Pałacu Prezydenckim zbierze się dziś Rada Gabinetowa. Tematem będzie pandemia koronawirusa. Prezydent Andrzej Duda chce wysłuchać informacji członków rządu o ich obecnych i planowanych na jesień działaniach związanych z walką z COVID-19. Początek spotkania o godz. 11.
2020-09-04, 06:00
Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski powiedział IAR, że do omówienia jest kilka aktualnych tematów związanych z koronawirusem. - Mamy nowego ministra zdrowia, mamy też nowy rok szkolny, a jednocześnie nadchodzi sezon jesienny, którego wszyscy się obawiają - połączenie sezonu grypowego z istniejącą pandemią COVID-u - mówił Krzysztof Szczerski.
Powiązany Artykuł
Ministerstwo Zdrowia: wyzdrowiało ponad 48 tys. osób. Są kolejne osoby zakażone koronawirusem
Dodał też, że prezydent i ministrowie poruszą również kwestie gospodarcze, doświadczeń po dwóch kwartałach bieżącego roku, w tym ciężkim - drugim, ze znacznym spadkiem PKB.
Posłuchaj
Drugie takie spotkanie w tym roku
Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że prezydent monitoruje stan przygotowania kraju, w perspektywie najbliższych miesięcy, do edukacji szkolnej czy sezonu grypowego. - W związku z tym, jak rozumiem intencje pana prezydenta, chce on spotkać się, aby odebrać informacje w zakresie przygotowań w tych aspektach, żeby Rada Ministrów przedstawiła mu aktualny stan przygotowań poszczególnych jednostek oraz poinformowała o kwestiach gospodarczych - wyjaśnił.
Czytaj także:
- "Okazał się znacznie niższy, niż prognozował rynek". Minister rozwoju o spadku PKB
- Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nową strategię walki z koronawirusem
Po raz ostatni Rada Gabinetowa została zwołania w połowie marca, także w związku z pandemią koronawirusa. Prezydent i ministrowie omawiali wówczas przygotowany przez rząd pakiet pomocowy dla przedsiębiorców i gospodarki.
REKLAMA
Nowa strategia Ministerstwa Zdrowia
W czwartek Ministerstwo Zdrowia przedstawiło strategię walki z epidemią koronawirusa na spodziewaną jesienią jej drugą falę. Szef resortu Adam Niedzielski nazwał zastosowane w strategii podejście "elastycznym zarządzaniem ryzykiem". Polega ono na odejmowaniu decyzji sanitarno-epidemiologicznych na podstawie analizy zysków i strat. Jak tłumaczył minister, zgodnie z nową strategią należy podejmować decyzje ważące z jednej strony ryzyko, ale z drugiej też inne koszty czy zyski, które pojawiają się bądź to w gospodarce, bądź dotyczą życia społecznego.
mbl
REKLAMA