KO chce odwołania Zbigniewa Ziobro. Sellin powiedział, jak zachowa się PiS

- Jeżeli opozycja złoży wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, to będziemy go bronić - zapowiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin. Podkreślił, że PiS nie ma wobec Ziobro dużych zastrzeżeń dotyczących jego dorobku ministerialnego.

2020-09-23, 09:48

KO chce odwołania Zbigniewa Ziobro. Sellin powiedział, jak zachowa się PiS

Jarosław Sellin był pytany w środę w programie "Tłit" Wirtualnej Polski, czy jeśli opozycja złoży wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, to PiS go poprze.

- Wotum nieufności składa się wobec ministra i jego dorobku ministerialnego. My tutaj dużych zastrzeżeń do tego dorobku ministerialnego Zbigniewa Ziobro nie mamy. Przez pięć lat pracowaliśmy razem. Podjął się bardzo trudnego zadania reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce, reformy polskich sądów - zadania oczekiwanego przez zdecydowaną większość Polaków - podkreślił wiceszef MKiDN.

Powiązany Artykuł

Sejm twitter free Piątka dla Zwierząt 1200.jpg
PiS bez koalicjantów też silne. Nowy sondaż

Dopytywany, czy PiS zamierza bronić Ziobro jako ministra, powiedział: "Oczywiście, że tak. To jest minister, formalnie, cały czas jest to minister rządu Zjednoczonej Prawicy, minister rządu Mateusza Morawieckiego. W tym obszarze nie ma między nami sporu". Podkreślił, że spór jest "z politykiem, liderem koalicyjnej partii, a nie z ministrem".

- Oczywiste jest, że jeśli taki wniosek opozycji zostanie złożony - o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobro, to będziemy go bronić - powiedział Jarosław Sellin. Pytany, czy Ziobro zostanie na swoim stanowisku - stwierdził, że nie wie. - To jest zupełnie inny temat niż zawarcia koalicji i porozumienia koalicyjnego o charakterze politycznym - dodał.

REKLAMA

Czytaj także:

Narady kierownictwa PiS

Decyzję o złożeniu wniosku o wotum nieufności wobec szefa MS podjęła Koalicja Obywatelska. Według szefa klubu KO Borysa Budki, Ziobro zrujnował wymiar sprawiedliwości i prokuraturę.

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy pojawił się po głosowaniu w Sejmie nad projektem noweli ustawy dotyczącej ochrony zwierząt. Mimo dyscypliny podczas głosowania przeciw niej opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch posłów Porozumienia, a 15 posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu.

W poniedziałek odbyło się spotkanie kierownictwa PiS, a później tego dnia doszło także do rozmowy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z prezesem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro, który otrzymał propozycje dotyczące kształtu współpracy w obrębie koalicji. We wtorek Jarosław Kaczyński spotkał się z prezesem Porozumienia Jarosławem Gowinem. W spotkaniu uczestniczył także premier Mateusz Morawiecki.

REKLAMA

Powiązany Artykuł

sasin pap_20200921_160 1200.jpg
Dziś kolejne spotkanie kierownictwa PiS w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy

Kolejne posiedzenie kierownictwa PiS ws. przyszłości Zjednoczonej Prawicy zaplanowane jest na środę. Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że w tym tygodniu możemy spodziewać się ogłoszenia decyzji co do kwestii funkcjonowania rządu i jego składu.

jp

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej