"To absolutny margines". Hubert Biskupski o ruchach antymaseczkowych
- Mentalność i kultura państw azjatyckich a europejskich ws. pandemii są zupełnie inne. Nie zgodzę się z tym, że ruchy antymaseczkowe odpowiadają za rozwój pandemii. One się nią "żywią", ale to jest absolutny margines - mówił w Polskim Radiu 24 Hubert Biskupski ("Super Express"). Gościem "Debaty Dnia" był również Jerzy Mosoń z Fundacji Fibre.
2020-10-23, 20:10
Powiązany Artykuł
Rekord zakażeń. Ponad 13,5 tys. nowych przypadków koronawirusa i ponad 150 zgonów
Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 13 632 osób. Zmarło 153 pacjentów - podało Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 228 318 osób. Zmarło 4 172 chorych. W sumie w Polsce jest ponad 105 tys. ozdrowieńców.
Z kolei tygodnik "Der Spiegel" poinformował, że pierwsze szczepionki na koronawirusa w Niemczech mają być dostępne już w styczniu 2021 r.
- Strefa czerwona w całym kraju. Przedstawiamy nowe zasady bezpieczeństwa
- "Mamy do czynienia z odmianą wirusa, która łatwiej zakaża". Prof. Horban o pandemii
Jerzy Mosoń z Fundacji Fibre podkreślił, że "szczepionka, która jest bezpieczna i skuteczna potrzebuje wiele testów i czasu". Zdaniem Huberta Biskupskiego ("Super Express") "dopóki nie zostanie formalnie zarejestrowany specyfik medyczny, to nie ma o czym mówić".
REKLAMA
Posłuchaj
Powiązany Artykuł
Sytuacja związana z pandemią. Wystąpienie Mateusza Morawieckiego
Podczas rozmowy poruszono również kwestię osób, które negują istnienie wirusa i ignorują zalecane środki bezpieczeństwa. - W Europie powstają ruchy antymaseczkowe, szerzone są teorie spiskowe. Dodatkowo media sprzyjają temu zjawisku. Kreowani są nowi liderzy opinii, którzy wykorzystują pandemię do swoich celów - mówił Mosoń.
Żerowanie ruchów antymaseczkowych
- Mentalność i kultura państw azjatyckich a europejskich ws. pandemii są zupełnie inne. Nie zgodzę się z tym, że ruchy antymaseczkowe odpowiadają za rozwój pandemii. One się nią "żywią", ale to jest absolutny margines - stwierdził z kolei Hubert Biskupski.
Jerzy Mosoń zwrócił uwagę na dużą liczbę zakażeń w miastach. - Patrząc na tak duże metropolie jak Poznań czy Warszawa, nie da się uniknąć tłumów w komunikacji miejskiej. Przespano okres letni. W dużych i średnich miastach rządzi opozycja. Czy przygotowano zatem te miasta na jesienną falę? - pytał retorycznie.
***
REKLAMA
***
Tytuł audycji: "Debata dnia"
Prowadziła: Joanna Miziołek
Goście: Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre), Hubert Biskupski ("Super Express")
Data emisji: 23.10.2020
Godzina emisji: 18.05
***
PR24/IAR/PAP
pb
REKLAMA