"Potrzebna jest międzyludzka solidarność". Publicysta o walce z pandemią
- Jest to rzeczywiście ostateczność, coś, czego na pewno większość społeczeństwa by nie chciała - stwierdził w Polskim Radiu 24 Hubert Kowalski z "Gazety Polskiej" odnośnie do ewentualnego wprowadzenia "narodowej kwarantanny".
2020-11-09, 13:32
W kwestii spadku liczby zachorowań podkreślił, że "należy zachować pewną ostrożność". - Nie wiadomo, czy ta tendencja się utrzyma, trzeba mieć się na baczności - powiedział publicysta. Zaapelował także o przestrzeganie obostrzeń. - Potrzebna jest solidarność międzyludzka - zaznaczył.
Powiązany Artykuł

Prawie 21 tys. zakażeń i 173 zgony. Nowe dane resortu zdrowia
- Cały czas widzimy, że nie wszyscy noszą maseczki - powiedział Kowalski. Jego zdaniem Polacy "boją się raczej mandatu niż zarażenia". Publicysta podkreślił, że "mamy aktywnych różnych polityków, którzy stwierdzają, że pandemii nie ma". Powiedział, że jest "oburzony w tej kwestii postawą polityków Konfederacji". Zdaniem Kowalskiego "teorie spiskowe znajdują grunt" w tym zakresie.
Posłuchaj
Pytany o to, co z tzw. pacjentem niecovidowym, odpowiedział, że "wygląda na to, że będzie to trochę indywidualna sprawa, bo przychodnie i lekarze mogę postępować różnie". - Jest to sytuacja niejednoznaczna, wiemy, że pacjenci covidowi mają pewien priorytet, ale miejmy nadzieję, że rząd podejmie takie działania, które pozwolą zadbać o wszystkich pacjentów - podkreślił Kowalski. - Mogą się pojawić negatywne konsekwencje - dodał.
Zwrócił także uwagę na postawę lekarzy w tym zakresie. - Czasami po prostu brakuje empatii do pacjenta - stwierdził.
REKLAMA
- "Jestem zwolennikiem krótkiego, mocnego i efektywnego lockdownu". Dr Sutkowski o narodowej kwarantannie
- Gorączka w zakażeniu COVID-19. Czy daje się ją zbić?
Kowalski odniósł się także do reakcji warszawskiego samorządu wobec organizacji Marszu Niepodległości. - Podejście ratusza to jest podejście typowo polityczne, tutaj nie chodzi o jakiekolwiek procedury - stwierdził. Decyzję o organizacji marszu w sposób zmotoryzowany uznał za "bardzo odpowiedzialną". - To jest działanie, które należy pochwalić - zaznaczył.
Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.
***
Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Magladena Złotnicka
Gość: Hubert Kowalski (publicysta, "Gazeta Polska")
Data emisji: 09.11.2020
Godzina emisji: 11.10
itom/pr24
REKLAMA
Polecane
REKLAMA