Tomasz Wróblewski: szczepionka zmienia na lepsze psychologię pandemii

- Widać to po zachowaniu giełdy i gospodarki, zarówno w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych. Jest olbrzymie oczekiwanie - wskazywał w Polskim Radiu 24 Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterprise Institute), który wraz ze Zbigniewem Parafianowiczem ("Dziennik Gazeta Prawna") i Jackiem Liziniewiczem ("Gazeta Polska") brał udział w "Debacie Poranka".

2020-11-13, 10:30

Tomasz Wróblewski: szczepionka zmienia na lepsze psychologię pandemii
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: twitter.com/@pfizer

Goście Polskiego Radia 24 dyskutowali w piątkowy poranek m.in. o sytuacji pandemicznej i zmianie nastrojów po ogłoszeniu pojawienia się szczepionki. - Magiczna bariera 30 tysięcy zakażeń dziennie oddziela nas od lockdownu. Co nie zmienia faktu, że ponad 20 tysięcy zakażeń dziennie to bardzo dużo - wskazywał Zbigniew Parafianowicz.

Posłuchaj

Tomasz Wróblewski: szczepionka zmienia na lepsze psychologię pandemii ("Debata Poranka") 21:29
+
Dodaj do playlisty

- Szczepionka zmieniła na lepsze coś w psychologii całej pandemii - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Wróblewski.

Powiązany Artykuł

EN koronawirus szpital 1200.jpg
Jan Mosiński: Komisja Europejska dobrze ocenia działania polskiego rządu w walce z koronawirusem

"Wirus mutuje i przechodzi między gatunkami"

Jacek Liziniewicz zwracał uwagę na to, że poprawienie się statystyk to m.in. efekt ograniczenia interakcji w ostatnim czasie, spowodowany zamknięciem wielu miejsc. - Jednak zamiast hurraoptymizmu, wolałbym teraz usłyszeć od rządu na jak długo będą zamknięte te miejsca - powiedział.

- Nie jestem optymistą, jeśli chodzi o przyszły rok. Wirus mutuje, przechodzi między gatunkami. Mieliśmy już na świecie przypadek ogniska zakażeń na farmie norek. Nadal wiemy niewiele o koronawirusie - podkreślał.

REKLAMA

Czytaj także: 

Zbigniew Parafianowicz ocenił w Polskim Radiu 24, że już sama informacja o pojawieniu się szczepionki wywołała euforię na rynkach. - To sygnał, że za kwartał z kawałkiem statystyki zakażeniowe zaczną spadać. To powoduje, że można planować i znów myśleć o przyszłości - mówił.

Wg gościa "powinniśmy się cieszyć, że w Polsce nie jest aż tak źle jak w innych państwach". - Mamy dobre warunki do odbijania się od kryzysu - wskazywał.

- Pytanie, czy rząd będzie umiał wykorzystać ten potencjał - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Debata poranka"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Goście: Zbigniew Parafianowicz ("Dziennik Gazeta Prawna"), Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterprise Institute), Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska")
Data emisji: 12.11.2020
Godzina emisji: 08.35

REKLAMA

ks

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej