MKOl: Bonk oficjalnie srebrnym medalistą igrzysk w Londynie

2020-11-30, 15:01

MKOl: Bonk oficjalnie srebrnym medalistą igrzysk w Londynie
zdjęcie ilustracyjne. Foto: shutterstock

Sztangista Bartłomiej Bonk oficjalnie został srebrnym medalistą igrzysk w Londynie w wadze 105 kg, po dyskwalifikacji przyłapanego na stosowaniu niedozwolonego środka Ukraińca Oleksija Trochitija – poinformował w poniedziałek Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Osiem lat temu na brytyjskim pomoście zwyciężył Trochitij 412 kg w dwuboju, przed Irańczykiem Navabem Nasirshelalem 411, Bonkiem 410 i Uzbekiem Rusłanem Nurudinowem 404.

Powiązany Artykuł

Suleymanoglu 1200.jpg
O "Kieszonkowego Herkulesa" walczyły służby. Rocznica śmierci Naima Suleymanoglu

W zeszłym roku za doping odebraniem złota olimpijskiego ukarano ukraińskiego zawodnika, który już dawno skończył karierę. W 2016 roku podjęto decyzję o ponownym przebadaniu próbek z użyciem nowoczesnych metod. Stwierdzono, że Torochtij stosował zabroniony turinabol.

Posłuchaj

Bonk przyznał, że długo czekał na oficjalne potwierdzenie srebra, teraz czeka na medal (IAR) 0:19
+
Dodaj do playlisty

Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (IWF) zmodyfikowała teraz wyniki igrzysk z 2012 roku, a relokację medali zatwierdził MKOl. Złoto przypadło Nasirshelalowi, srebro Bonkowi, a brąz reprezentującemu Uzbekistan Iwanowi Jefremowowi (pierwotnie był na piątym miejscu). Tuż za podium sklasyfikowano z kolei Syryjczyka Aheda Jughliego.

/ah

Polecane

Wróć do strony głównej