Atak hakerski na Europejską Agencję Leków. Wykradziono dane Pfizera i BioNTechu dot. szczepionki
Hakerzy, którzy zorganizowali cyberatak na Europejską Agencję Leków (EMA), wykradli dokumenty firm Pfizer i BioNTech dotyczące szczepionki na COVID-19 - poinformowały obie firmy, odmówiły jednak komentarza na ten temat.
2020-12-09, 21:43
Powiązany Artykuł
Wielka Brytania rozpoczęła szczepienia na COVID-19. Badane doniesienia o reakcjach alergicznych
EMA informuje o ataku
Pfizer i BioNTech podały, że sądzą, iż nie wykradziono żadnych danych osobowych, a EMA zapewniła obie firmy, że atak ten "nie będzie miał wpływu na czas trwania ewaluacji (szczepionki)".
"EMA stała się celem cyberataku. Agencja szybko wszczęła pełne dochodzenie, w ścisłej współpracy z organami ścigania i innymi właściwymi podmiotami" - napisano wcześniej w komunikacie agencji.
Dodano, że EMA nie może na razie przedstawić żadnych dodatkowych szczegółów toczącego się postępowania, a dalsze informacje zostaną podane w odpowiednim czasie.
REKLAMA
- Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19. Sprawdź szczegóły rządowego projektu
- Koronawirus był we Włoszech już w listopadzie 2019 r. Potwierdzili to naukowcy
- Szczepionka przeciw COVID-19 dopuszczona w Kanadzie. Zabiegi ruszą jeszcze w grudniu
Potwierdzenie wcześniejszych informacji
Mająca swoją siedzibę w Amsterdamie EMA jest agencją Unii Europejskiej odpowiedzialną za ocenę i dopuszczanie do użytku w krajach Wspólnoty wyrobów medycznych, w tym leków, szczepionek i aparatury medycznej.
Reuters wcześniej informował o hakerach łączonych z rządami Korei Północnej, Iranu, Wietnamu, Chin i Rosji, którzy byli oskarżani o próby kradzieży informacji o koronawirusie oraz potencjalnych lekarstwach i szczepionkach na COVID-19.
jmo
REKLAMA
REKLAMA