"Ich obawy należy traktować poważnie". Lisicki o głosach szczepionkowych sceptyków
- Jeśli traktujemy ludzi w sposób poważny (...), to jakie są metody? Pierwsza jest taka, by użyć mechanizmów PR-owych i propagandowych. Inna metoda, trudniejsza, to metoda przekonywania - powiedział Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do rzeczy", odnosząc się do sposobu przekonywania społeczeństwa do szczepień przeciwko COVID-19.
2020-12-28, 12:29
Pierwszą serię szczepień na koronawirusa prowadziły w niedzielę 72 szpitale w całym kraju. - Możemy wreszcie zacząć myśleć o powrocie do normalności - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.
Powiązany Artykuł
Kampania informacyjna rządu ws. szczepień. Fogiel: rozwieje obawy, mity i dziwne teorie
Podczas rozmowy gość skomentował metodę przekonywania do szczepień stosowaną przez polski rząd. - Nieszczególnie mi się podoba ta retoryka. Używanie określenie jak "moralny obowiązek", "patriotyczny obowiązek" jest bardzo wątpliwe. Może dać efekt odwrotny od zamierzonego - ocenił. - Polacy nie lubią, kiedy pewne rzeczy próbuje się na nich wymusić. Wolałbym, żeby rząd przekonywał do tych szczepionek w sposób racjonalny - dodał.
Posłuchaj
Odnosząc się do głosów sceptyków, podających w wątpliwość skuteczność czy bezpieczeństwo szczepionki, Lisicki zaapelował, by z takimi ludźmi rozmawiać i wziąć pod uwagę ich argumenty. - Takie głosy, takie obawy, należy traktować poważnie. Porozmawiać z takimi ludźmi, przekonywać - powiedział.
REKLAMA
Gość zwrócił uwagę na błędy w komunikacji rządu ws. wprowadzanych obostrzeń. - Liczba zakażeń spada, liczba przypadków śmiertelnych spada, a obostrzenia rosną. Gdzie tu jest spójność, gdzie tu jest logika - ocenił.
Więcej w nagraniu.
***
Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: Paweł Lisicki (redaktor naczelny "Do rzeczy")
Data emisji: 28.12.2020
Godzina emisji: 11.52
REKLAMA
kb/PR24
REKLAMA