Koronawirus na świecie. Ponad dwa miliony ofiar od początku pandemii

Liczba zakażeń koronawirusem na świecie przekroczyła 100 milionów. Ponad rok od ujawnienia pierwszych przypadków SARS-CoV-2 w Chinach na świecie szybko rośnie liczba nowych zachorowań. Kolejne kraje wprowadzają restrykcje związane głównie z podróżami.

2021-01-27, 10:20

Koronawirus na świecie. Ponad dwa miliony ofiar od początku pandemii
Szczepienia przeciw COVID-19 w Mjanmie. Foto: PAP/EPA/NYEIN CHAN NAING

Szybki wzrost liczby nowych przypadków prawdopodobnie związany jest z nowymi odmianami wirusa, które pojawiły się w Wielkiej Brytanii, Republice Południowej Afryki i Brazylii, ale są już obecnie w kilkudziesięciu krajach na całym globie. Liczba ofiar w Wielkiej Brytanii przekroczyła wczoraj 100 tysięcy, a we Francji czwarty dzień z rzędu na COVID-19 zachorowało ponad 20 tysięcy osób.

Powiązany Artykuł

koronawirus usa free shutt 1200 .jpg
USA: już ponad 420 tys. ofiar śmiertelnych COVID-19
Niemcy rozważają całkowite wstrzymanie międzynarodowych lotów, a Wielka Brytania ma dzisiaj wprowadzić obowiązek kwarantanny przyjezdnych w specjalnych hotelach. Kwarantannę dla obywateli niektórych państw wprowadza Irlandia. Na Słowacji wprowadzono obowiązek posiadania negatywnego testu na koronawirusa przy wychodzeniu z domu.
Zakaz wychodzenia znosi właśnie Kalifornia - stan, w którym sytuacja była dotąd najgorsza w USA. Powodem jest spadek liczby nowych zachorowań. Administracja Joe Bidena zapowiedziała, że kupi dodatkowych 200 milionów dawek szczepionki, by przyspieszyć jej podawanie.

Czytaj także: 

W Holandii kolejną noc z rzędu doszło do protestów przeciwko lockdownowi, a także do zamieszek. Przeciwko nakazowi pozostawania w domach protestowano także w Izraelu i Libanie.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 2 miliony 157 tysięcy osób. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.


Ryzyko transmisji koronawirusa (Polskie Radio) Ryzyko transmisji koronawirusa (Polskie Radio)

źr. Johns Hopkins University

pg

Polecane

Wróć do strony głównej