Paulo Sousa ocenił poziom polskiej ligi. Selekcjoner nie owija w bawełnę

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa oglądał z trybun dwa mecze Pucharu Polski: Lech - Raków oraz Legia - Piast. Portugalski szkoleniowiec cieszy się, że mógł przyjrzeć się polskiemu futbolowi z bliska, ale przyznał, że naszej lidze sporo brakuje do europejskiej czołówki.

2021-03-04, 14:52

Paulo Sousa ocenił poziom polskiej ligi. Selekcjoner nie owija w bawełnę
Paulo Sousa. Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

- Przede wszystkim to wielka przyjemność dla nas, by móc obejrzeć mecze na żywo. To dla nas bardzo ważne, ponieważ widzimy pewne aspekty, których nie dostrzeglibyśmy podczas innej analizy meczu. Widzimy też zachowania zawodników na murawie i ich wyczucie czasu - powiedział selekcjoner podczas ceremonii losowania półfinałowych par Pucharu Polski.

Powiązany Artykuł

Paulo Sousa Legia 1200 f.jpg
Puchar Polski: znamy pary półfinałowe. Paulo Sousa pomógł w losowaniu

Na polskich boiskach Sousa szukał uzupełnienia kadry, która z pewnością w znacznej większości będzie składała się z graczy występujących poza polską Ekstraklasą. - Dowiadujemy się, którzy zawodnicy najlepiej pasowaliby do kadry narodowej. Musimy zintegrować to w kontekst współpracy z innymi graczami na właściwym poziomie - oświadczył.

Jak przyznał portugalski szkoleniowiec, dystans między poziomem polskiej ligi, a topowymi europejskimi rozgrywkami jest widoczny. - Jest ogromna różnica w stosunku do pięciu najlepszych lig w Europie - ocenił.

50-latek zapowiedział, że najbliższe tygodnie spędzi na dogłębnej analizie formy graczy przymierzanych do polskiej kadry. - Przede wszystkim będę oglądał mecze na żywo i analizował grę zawodników. Spotkam się też z każdym działem reprezentacji. Obejrzymy tyle rozgrywek, ile to jest możliwe. Wszystko po to, by podejmować lepsze decyzje odnośnie zawodników. Mam nadzieję, że nie będzie już żadnych dodatkowych kontuzji w naszym zespole - stwierdził.

REKLAMA

Marcowe zgrupowanie reprezentacja Polski rozpocznie od spotkania z Węgrami. Do mogącego okazać się kluczowym w kontekście awansu pojedynku z "Madziarami" Sousa zamierza przygotować zespół w sposób szczególnie staranny.

Powiązany Artykuł

Shutterstock piłka Liga Mistrzów 1200F.jpg
Liga Mistrzów: rewanż Liverpoolu z RB Lipsk znów na neutralnym gruncie

- Potem podejmiemy już właściwe decyzje odnośnie wszystkich sesji treningowych, w szczególności jeśli chodzi o pierwszy mecz z Węgrami. Musimy też mieć jasny plan i zorganizować indywidualne profile naszych zawodników, by powiedzieć im, czego szukamy i czego od nich oczekujemy - ujawnił.

W dniach 25-31 marca biało-czerwoni w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata zmierzą się z Węgrami, Andorą i Anglią. Spotkanie w Budapeszcie będzie debiutem Sousy na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski.

Terminarz marcowego zgrupowania reprezentacji Polski: 

  • 25 marca 2021 - Węgry - Polska, godz. 20:45 (el. MŚ 2022)
  • 28 marca 2021 - Polska - Andora, godz. 20:45 (el. MŚ 2022)
  • 31 marca 2021 - Anglia - Polska, godz. 20:45 (el. MŚ 2022)
Czytaj także:

bg

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej