Powrót do nauki stacjonarnej jeszcze w tym roku szkolnym? Premier wyjaśnia
- Jeżeli dalej będą pozytywne wskaźniki covidowe, będziemy mogli jeszcze w tym roku szkolnym powrócić do trybu nauczania stacjonarnego - mówił w Bolesławcu premier Mateusz Morawiecki.
2021-04-19, 14:23
Premier wizytował w poniedziałek Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. - Przeznaczone środki ze strony budżetu centralnego pozwoliły kadrze medycznej i kadrze technicznej w bardzo krótkim czasie przygotować dodatkowych 65 łóżek, które służyły też pacjentom z całego Dolnego Śląska - mówił.
Powiązany Artykuł
"Spadek zakażeń będzie się utrzymywał". Wiceminister zdrowia o tempie epidemii
- To właśnie ta część medyczna, medycy, pielęgniarki, którzy mają możliwości leczenia, zapewnili wielu pacjentom opiekę, zapewnili ludziom, którzy chorowali na COVID-19, możliwość normalnej opieki medycznej - podkreślał szef rządu.
- Z tego miejsca chciałbym podziękować kadrze medycznej. Rozmawiałem z panem dyrektorem, który jest z nami, również z kadrą medyczną tego ośrodka, szpitala w Bolesławcu i tego dodatkowego zbudowanego szpitala – powiedział. Dziękował za "poświęcenie, za serce, oddanie dla pacjentów i ratowanie zdrowia i życia Polaków". - Dziękuję bardzo wszystkim medykom – podkreślił.
- Koronawirus w Polsce. Gałązka-Sobotka: trzeba zrobić wszystko, by zminimalizować wskaźnik śmiertelności
- Spadek zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia publikuje nowe dane
- Jak zakończyć pandemię COVID-19? Naukowcy podają najprostsze rozwiązanie
Szkoły
Powiązany Artykuł
Minimalny spadek liczby zajętych łóżek w kraju. W 5 województwach sytuacja wciąż trudna
Morawiecki podziękował obecnej na konferencji wiceminister edukacji i nauki Marzenie Machałek, która zadbała o to, aby w sprawny sposób zorganizować szczepienia nauczycieli. - Dzięki temu, jeżeli dalej będą pozytywne wskaźniki covidowe, będziemy mogli jeszcze w tym roku szkolnym powrócić do trybu nauczania stacjonarnego i zapewnić bezpieczeństwo dla naszych nauczycieli - powiedział.
- Dziękuje też pani minister za to, że jest opiekunką, takiego z perspektywy gospodarki niezwykle ważnego programu, to jest program kształcenia zawodowego i technicznego - mówił premier i dodał, że cały czas odbywa setki rozmów z inwestorami z całego świata.
- Oni sygnalizują przede wszystkim tę potrzebę - dostosowanie kształcenia uczniów, młodzieży, absolwentów, do potrzeb poszczególnych branż, poszczególnych sektorów gospodarki narodowego. To wszystko bierze początek w kształceniu zawodowym, technicznym, politechnicznym później - podkreślał.
jbt
REKLAMA
REKLAMA