PŚ w skokach: kolejne zmiany w kalendarzu nowego sezonu. Więcej skakania w Bischofshofen

We wtorek odbyło się zdalne posiedzenie komisji Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) do spraw skoków narciarskich. Obrady wyłoniły kolejne zmiany w kalendarzach tegorocznego Letniego Grand Prix oraz Pucharu Świata w sezonie 2021/2022. Najważniejszą zmianą jest dodatkowy weekend w austriackim Bischofshofen, gdzie tradycyjnie kończy się Turniej Czterech Skoczni.

2021-05-18, 17:54

PŚ w skokach: kolejne zmiany w kalendarzu nowego sezonu. Więcej skakania w Bischofshofen
Kamil Stoch na skoczni w Bischofshofen . Foto: PAP/DPA/Daniel Karmann
  • Dodatkowe konkursy w Austrii sprawią, że zawodnicy unikną długiej przerwy po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni
  • Zmiany dotknęły też norweski turniej Raw Air i Letnie Grand Prix 

Powiązany Artykuł

Kamil Stoch 1200 F.jpg
Kamil Stoch już po operacji. Co dolega naszemu mistrzowi?

Działacze zdecydowali, że najlepsi skoczkowie świata po zakończeniu 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni, które tradycyjnie zaplanowano na 6 stycznia w Bischofshofen, pozostaną jeszcze w tej austriackiej miejscowości i wezmą udział w dwóch konkursach zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata. Zaplanowano je na 8-9 stycznia.

Oznacza to, że w kalendarzu nie będzie ponad tygodniowej przerwy, którą pierwotnie planowano. W sobotę 8 stycznia przeprowadzony zostanie konkurs indywidualny, a dzień później drużynowy.

Mikst przesądzi o wynikach Raw Air? 

REKLAMA

Ważna zmiana czeka też marcowy turniej Raw Air, który odbędzie się na czterech norweskich skoczniach. 4 marca 2021 roku rozegrany zostanie konkurs drużyn mieszanych w Oslo. 

Zawody będą zaliczane do klasyfikacji generalnej cyklu mężczyzn oraz kobiet, co oznacza, iż tylko po dwóch reprezentantów z każdego kraju będzie miało szansę na oddanie kompletu turniejowych skoków.

Zmiany też w LGP 

Zmiany dotknęły tez tegoroczną edycję Letniego Grand Prix. W terminarzu Letniego Grand Prix zawody kobiet w kazachskim Szczuczyńsku (4-5 września) zostały przeniesione z dużej skoczni HS140 na normalny obiekt HS99. Na większym obiekcie będą natomiast rywalizowali panowie.

REKLAMA

Zmieniono tez daty dwóch konkursów. Zawody pań we Frensztacie zostały przesunięte z soboty na niedzielę, 15 sierpnia. Z kolei rywalizacja mężczyzn w Hinzenbach odbędzie się dzień wcześniej, w sobotę 25 września.

Zatwierdzenie kalendarzy na sezon 2021/2022 nastąpi na początku czerwca podczas Kongresu FIS, który zostanie przepropwadzony w formie online.

Czytaj także:

/empe, skijumping.pl  

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej