Od kwietnia utonęło 90 osób. Apel RCB o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że wczoraj utonęło 6 osób. RCB przypomina o zasadach bezpieczeństwa w czasie wypoczynku nad wodą. Należy pamiętać, żeby pływać tylko w wyznaczonych do tego miejscach i nigdy nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu. Zawsze trzeba stosować się do poleceń ratownika czuwającego nad bezpieczeństwem pływających.
2021-06-20, 11:05
Jak przekazało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w sobotę do utonięć doszło w miejscowościach: Wierzbica (woj. mazowieckie), Krosnowice (woj. dolnośląskie), Cybowo i Gwda Wielka (woj. zachodniopomorskie), Strękowizna (woj. podlaskie), Grudziądz (woj. kujawsko-pomorskie).
Powiązany Artykuł
Bardzo ciepła sobota, choć możliwe lokalne burze. IMGW ostrzega przed upałami
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, aby pływać tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu lub środkach odurzających, a także, by wkładać kapok, będąc na łódce, kajaku bądź rowerze wodnym.
RCB przestrzega także, by nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody, nie wypływać na materacu daleko od brzegu, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku, pływać tylko w wyznaczonych do tego miejscach, a także stosować się do poleceń ratownika.
nt
REKLAMA
REKLAMA