Kilkaset interwencji straży po burzach i ulewach. Najwięcej w Zachodniopomorskiem

Wieczorem strażacy zanotowali w całym kraju ponad 300 zdarzeń związanych z pogodą - wynika z informacji rzecznika prasowego komendanta głównego PSP bryg. Krzysztofa Batorskiego. Najwięcej razy strażacy interweniowali w województwie zachodniopomorskim. Teraz burze przesuwają się na wschód - na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne. 

2021-07-05, 23:34

Kilkaset interwencji straży po burzach i ulewach. Najwięcej w Zachodniopomorskiem

Do godz. 20.30 zanotowano w województwie zachodniopomorskim 203 zdarzenia atmosferyczne, w tym najwięcej w Koszalinie - 97, Kołobrzegu - 27, Sławnie - 19 i w Szczecinie 14 - poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP kpt. Tomasz Kubiak.

Powiązany Artykuł

shutterstock deszcz free noc free 1200.jpg
Nocą możliwe opady, we wtorek będzie cieplej. Sprawdź prognozę pogody

W Koszalinie skutki ulewy widoczne były m.in. w centrum miasta. Studzienki kanalizacji deszczowej nie były w stanie odebrać wody opadowej na ulicach, zalane zostały podwórka i piwnice. Przy usuwaniu skutków zdarzeń atmosferycznych w Zachodniopomorskiem zaangażowanych było blisko 400 osób. 

Posłuchaj

W Koszalinie konieczne były też działania związane z rosnącym poziomem rzeki Dzierżęcinki - mówi rzecznik koszalińskiego ratusza Robert Grabowski (IAR) 0:11
+
Dodaj do playlisty

Interwencje w związku z burzamo odnotowano także w województwach pomorskich i mazowieckim. Do godz. 19, na terenie całego kraju odnotowano 335 zdarzeń związanych z pogodą - przekazała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.  

Burze przesuwają się na wschód

W dalszym ciągu obowiązują ostrzeżenia przed burzami z gradem i silnym deszczem z burzami oraz przed upałem. Alerty pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami wydano dla województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

REKLAMA

W województwie opolskim i w południowo-wschodniej części województwa dolnośląskiego od wtorku do piątku będą obowiązywały alerty drugiego stopnia przed upałem. W czasie ich obowiązywania prognozuje się, że temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 29 st. do 32 st. C, zaś temperatura minimalna w nocy od 16 st. do 19 st. C.

Czytaj także: 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że te zjawiska mogą być zintensyfikowanie i bardziej niebezpieczne. 


mbl

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej