Znamy nowe dane resortu zdrowia dot. zakażeń koronawirusem i zgonów z powodu COVID-19
Badania potwierdziły 86 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 7 osób z COVID-19 - poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia.
2021-07-10, 10:59
Powiązany Artykuł

"Szczepienie chroni do 100 proc. przed śmiercią i ciężką chorobą". Wyniki badań włoskiego instytutu
Nowe przypadki dotyczą osób z województw: mazowieckiego (13), wielkopolskiego (13), śląskiego (8), małopolskiego (6), dolnośląskiego (5), lubelskiego (5), łódzkiego (5), kujawsko-pomorskiego (4), podkarpackiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), lubuskiego (3), opolskiego (3), podlaskiego (3), zachodniopomorskiego (3) i pomorskiego (2).
Resort poinformował jednocześnie, że pięć zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
Czytaj także:
- Włochy: rośnie liczba zakażeń wariantem Delta. W Lombardii to niemal połowa wszystkich przypadków
- Korea Południowa: w Seulu wprowadzono najwyższy stopień restrykcji covidowych
- Rośnie liczba przypadków COVID-19 w Izraelu. Restrykcje obejmą także przyjezdnych
Liczba zgonów z powodu COVID-19
MZ podało, że z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 4 osoby.
REKLAMA
Łącznie od marca ub. roku, gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 880 755 przypadków. Zmarło 75 159 osób z COVID-19.
450 osób w szpitalach
W szpitalach jest 450 chorych z COVID-19, a 70 z nich jest podłączonych do respiratorów – poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia.
Resort podał, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 6959 łóżek i 686 respiratorów.
REKLAMA
Ministerstwo przekazało ponadto, że na kwarantannie przebywa 98 715 osób. Wyzdrowiało dotąd 2 652 458 zakażonych.
PAP/IAR/in./
REKLAMA