Ustawa medialna. Komentarze po obradach komisji sejmowej
Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że projekt nowelizacji ustawy medialnej "doprecyzowuje przepisy, które już są". W komisji kultury odbyło się pierwsze czytanie projektu zmian przygotowanego przez grupę posłów PiS.
2021-07-27, 17:58
Powiązany Artykuł
"Basen pełen rekinów". Jacek Karnowski o TVN
Podczas briefingu po posiedzeniu komisji Marek Suski tłumaczył, że chodzi o to, aby nie można było omijać obowiązujących w Polsce przepisów. Poseł dodał, że wątpliwości dotyczące proponowanych przepisów "są nieuzasadnione".
Posłuchaj
REKLAMA
Dziennikarze pytali polityków PiS o poprawkę przygotowaną przez koalicyjne Porozumienie Jarosława Gowina, dopuszczającą w przyszłości państwa OECD, w tym USA, do rynku medialnego w Polsce. Została ona odrzucona.
Współpraca przy dalszych głosowaniach
Wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki mówił, że "różnice zdań są". Wyraził przy tym nadzieję, że "nie spowodują one jakiegoś uszczerbku na procedowanych ustawach.
Posłuchaj
REKLAMA
Nowelizacja przygotowana przez posłów Prawa i Sprawiedliwości ma na celu zablokowanie możliwości posiadania przez kapitał spoza Unii Europejskiej więcej niż 49 procent udziałów w stacjach radiowych i telewizyjnych.
Powiązany Artykuł
"To europejski standard". Anna Kwiecień o ustawie medialnej
- Zmiany w ustawie o radiofonii i telewizji. Komisja kultury przyjęła projekt posłów PiS
- Joanna Lichocka: projekt noweli medialnej ma zatrzymać kpinę z polskiego państwa
Wśród projektowanych zmian jest wpisanie do treści ustawy, że koncesja może być udzielona podmiotowi zagranicznemu z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, "pod warunkiem, że osoba taka nie jest zależna, w rozumieniu Kodeksu spółek handlowych, od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego".
st
REKLAMA
REKLAMA