"Wyrażam głębokie ubolewanie". Wydawca "Faktu" przeprasza polskiego urzędnika za swoje publikacje

2021-09-05, 14:14

"Wyrażam głębokie ubolewanie". Wydawca "Faktu" przeprasza polskiego urzędnika za swoje publikacje
Robert Gray. Foto: PAP/Marcin Obara

Kolejne przeprosiny dla byłego wiceministra spraw zagranicznych Roberta Greya za sformułowania, że rzekomo współpracował on ze służbami specjalnymi. Po "Gazecie Wyborczej" zrobił to "Fakt".

  • "Gazeta Wyborcza" przedstawiła w 2016 roku sugestie, że odwołanie Roberta Greya z funkcji wiceszefa MSZ było spowodowane jego współpracą ze służbami specjalnymi
  • Grey w MSZ był odpowiedzialny za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką
  • Z funkcji wiceministra został odwołany 29 listopada 2016 r.

"Wydawca Gazety Codziennej »Fakt« i portalu Fakt24.pl - przeprasza Pana Roberta Grey za naruszenie jego dóbr osobistych poprzez opublikowanie informacji mogących narazić go na utratę wiarygodności i zaufania niezbędnego do zajmowania stanowisk w instytucjach publicznych i podmiotach gospodarczych. Wyrażam głębokie ubolewanie za dopuszczenie do publikacji artykułów sugerujących jakoby Pan Robert Grey współpracował ze służbami specjalnymi USA oraz pośrednio lub bezpośrednio otrzymał dofinansowanie ze środków publicznych - Wydawca dziennika Fakt i portalu Fakt24.pl" - wpis jest widoczny na stronie fakt.pl. 

Powiązany Artykuł

robert_grey_pap1200.jpg
"Sugestie godziły w jego dobra osobiste". "Gazeta Wyborcza" przeprosiła b. wiceszefa MSZ

Robert Grey pełnił funkcję podsekretarza stanu w MSZ od 30 września 2016 do 29 listopada 2016 roku. Odpowiadał za za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką.

"Gazeta Wyborcza" podała, że powodem "pilnego" odwołania Greya z funkcji było zatajenie przez niego współpracy z amerykańskimi służbami specjalnymi, mimo iż - zaznaczała gazeta - był o to pytany. W lutym ubiegłego roku dziennik opublikował przeprosiny: "(...) redakcja w kilku artykułach opublikowanych w listopadzie i grudniu 2016 r., powołując się na własne, niejawne źródła informacji, przedstawiła sugestie, jakoby odwołanie pana Roberta Greya z funkcji wiceministra w MSZ było wynikiem jego współpracy ze służbami specjalnymi" - wskazał portal tvp.info.

Czytaj również:

Rafał Bochenek, który wówczas pełnił funkcję rzecznika rządu wyjaśniał, że obecnie była premier Beata Szydło na wniosek ówczesnego szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego odwołała Roberta Greya z funkcji wiceministra spraw zagranicznych w związku ze zmianami organizacyjnymi w resorcie. - Każdy minister sam może kształtować politykę kadrową - dodał rzecznik rządu.

tvp.info/nt

Polecane

Wróć do strony głównej