ME w kolarstwie: ósme miejsce Bodnara w "czasówce", Kueng obronił tytul
Maciej Bodnar zajął ósme miejsce w kolarskich mistrzostwach Europy w jeździe indywidualnej na czas w kategorii elity. We włoskim Trydencie tytuł obronił Szwajcar Stefan Kueng. Polak miał o 1.04,01 gorszy czas od zwyciężcy. Zawodnicy mieli do pokonania trasę liczącą 22,4 km.
2021-09-09, 18:29
Wcześniej w czwartek "czasówki" wygrały: wicemistrzyni olimpijska z Tokio Szwajcarka Marlen Reusser (elita) oraz Włoszka Vittoria Guazzini (do lat 23). W młodszej grupie czwarta była Marta Jaskulska (CCC Liv). Z kolei w męskiej kategorii młodzieżowej najlepszy okazał się Duńczyk Johan Price-Pejtersen, a najlepszy z Polaków Filip Maciejuk zajął 17. lokatę.
W wyścigu zawodników do lat 23 Filip Maciejuk był 17., a Damian Papierski 34. Złoto zdobył Duńczyk Johan Price-Pejtersen.
Wcześniej w jeździe indywidualnej na czas rywalizowały kolarki. W elicie triumfowała Szwajcarka Marlen Reusser, a najlepsza z Polek Aurela Nerlo była 14. W kategorii do lat 23 czwarte miejsce zajęła Marta Jaskulska, a triumfowała Włoszka Vittoria Guazzini.
Posłuchaj
Jazda indywidualna na czas - elita mężczyzn
1. Stefan Kueng (Szwajcaria) 24.29,85
2. Filippo Ganna (Włochy) strata 7,70
3. Remco Evenepoel (Belgia) 14,56
4. Stefan Bissegger (Szwajcaria) 23,12
5. Maximilian Walscheid (Niemcy) 38,07
6. Edoardo Affini (Włochy) 38,38
7. Kasper Asgreen (Dania) 51,21
8. Maciej Bodnar (Polska) 1.04,01