"Dobre przedsięwzięcie, które napędzało turystykę". Karpiński o Bonie Turystycznym
- Bon był do tej pory najczęściej wykorzystywany w Zakopanem, Karpaczu, w okolicach Władysławowa aż po obrzeża województwa pomorskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Karpiński, ekspert do spraw turystycznych z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.
2021-09-12, 16:30
Bon Turystyczny, według zapowiedzi rządu, ma zostać tak przedłużony, by obowiązywał do przyszłych wakacji. Do tej pory pobranych zostało trzy miliony bonów. Zdaniem gościa PR24 zaczął on być bardzo popularny, można płacić nim bowiem za wycieczki i różnego rodzaju atrakcje turystyczne, a fakt, iż można korzystać z niego tylko w kraju, napędza gospodarkę w Polsce, jest więc - jak dodał ekspert - dobrym przedsięwzięciem.
Powiązany Artykuł
![Wakacje plaża wypoczynek turystyka free 1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/51688422-400f-44ae-a74c-015a14e186ed.jpg)
Wakacje mniej drogie niż się spodziewano ? Tak wynika z analiz PIE
Polski Bon Turystyczny zaczął obowiązywać od ubiegłorocznych wakacji. Celem jego wprowadzenia było wsparcie rodzin oraz branży turystycznej w dobie pandemii. Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.
"Nie było niedoborów"
- Bon był do tej pory najczęściej wykorzystywany w Zakopanem, Karpaczu, w okolicach Władysławowa aż po obrzeża województwa pomorskiego. Każde z tych miejsc miało nadmiar turystów, nie można mówić o niedoborach, a to wiązało się głównie z tym, iż mieliśmy swobodę w poruszaniu się, nie trzeba było posiadać certyfikatów szczepień przeciw koronawirusowi - mówił Adam Karpiński.
Bon przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Jego wartość to 500 zł na każde dziecko, a w przypadku dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności - 1000 zł.
REKLAMA
Za pomocą realizowanego od sierpnia 2020 r. bonu można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce do końca marca 2022 r. Można nim płacić również za wycieczki jednodniowe, które nie obejmują noclegu, a także za pobyt dziecka na "zielonej szkole", kolonii, wycieczce czy obozie - harcerskim, sportowym, rekreacyjnym.
Posłuchaj
***
Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Magdalena Złotnica
REKLAMA
Gość: Adam Karpiński (ekspert do spraw turystycznych z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu)
Data emisji: 12.09.2021
Godzina: 15:08
REKLAMA