Mapa pomocy regionalnej w Polsce na lata 2022-2027 została zatwierdzona przez Komisję Europejską
Komisja Europejska zatwierdziła mapę pomocy regionalnej w Polsce na lata 2022-2027. Decyzja została podjęta zgodnie z unijnymi zasadami pomocy państwa w ramach zmienionych wytycznych, dotyczących wsparcia regionalnego. Umożliwiają one krajom członkowskim wspieranie najmniej uprzywilejowanych regionów europejskich w zmniejszaniu dystansu pod względem dobrobytu gospodarczego, dochodów i bezrobocia.
2021-09-28, 14:56
Zmienione wytyczne dają unijnym krajom większe możliwości wspierania regionów stojących w obliczu transformacji lub strukturalnych wyzwań. Mapa polskiej pomocy przedstawia regiony kwalifikujące się do wsparcia inwestycyjnego oraz określa maksymalną wysokość pomocy publicznej, jaką można przyznać pojedynczemu beneficjentowi.
Powiązany Artykuł
![Zbigniew Krysiak 1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/2e155e05-ae90-4bed-9395-48514eb0d585.jpg)
Finansowy bilans obecności Polski w UE. Prof. Krysiak: trzeba doprowadzić do zrównoważenia korzyści
Regiony, które będą się kwalifikowały do otrzymania pomocy inwestycyjnej, obejmują prawie 93 procent ludności Polski. 14 regionów w naszym kraju zalicza się do unijnych regionów będących w najbardziej niekorzystnym położeniu - PKB na mieszkańca wynosi w nich poniżej 75 procent średniej Unii Europejskiej. Są to województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, małopolskie, zachodniopomorskie, lubuskie, opolskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, śląskie i pomorskie oraz region mazowiecki. Do tej grupy nie kwalifikują się województwa wielkopolskie i dolnośląskie, bo zostały uznane za obszary z pozytywnym rozwojem sytuacji gospodarczej.
bf
REKLAMA
REKLAMA