PARP prowadzi nabór w dwóch konkursach dla firm. Do zdobycia nawet 100 tysięcy złotych

Trwa nabór zgłoszeń do dwóch konkursów dla przedsiębiorców - Polskiego Produktu Przyszłości i Pracodawcy Jutra. Organizatorem obu jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

2021-11-03, 11:11

PARP prowadzi nabór w dwóch konkursach dla firm. Do zdobycia nawet 100 tysięcy złotych
W Polsce więcej niż trzech na czterech prezesów deklaruje zamiar zwiększania zatrudnienia.Foto: shutterstock/UfaBizPhoto

Konkurs Polski Produkt Przyszłości przygotowano po raz 24. Poza przedsiębiorcami mogą wziąć w nim udział instytuty badawcze, naukowe i uczelnie. Izabela Banaś z PARP mówiła podczas Kongresu ESG - Polska Moc Biznesu, że projekty można zgłaszać do 6 grudnia.

- To konkurs, w którym chcemy nagradzać najbardziej innowacyjne polskie produkty mogące odnieść sukces również na rynkach zagranicznych. Poszukujemy najnowszych produktów. Mogą być one dopiero tworzone, ale ważne, aby były co najmniej na poziomie prac przedwdrożeniowych. Oprócz tego mówimy o produktach, które są już na rynku. Przy czym mamy założenie, że nie mogą one być na nim dłużej niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku - wyjaśniła Izabela Banaś z PARP.

Posłuchaj

Izabela Banaś: projekty można zgłaszać do 6 grudnia (IAR) 0:25
+
Dodaj do playlisty

PARP przy ocenie zgłoszonych produktów będzie brał pod uwagę przede wszystkim ich innowacyjność, ale też potencjał eksportowy oraz to czy wywierają pozytywny wpływ na odbiorców i rozwiązują problemy społeczne.

Powiązany Artykuł

kontrola praca firma przedsiębiorstwo free shutt 1200 .jpg
Rynek pracy. Polska w światowej i europejskiej czołówce w kwestii odbudowy po pandemii

Konkurs dla nowoczesnych pracodawców

Z kolei zgłoszenia do konkursu Pracodawca Jutra zainteresowani mogą składać do 24 listopada. Skierowany jest do przedsiębiorstw, w których po 1 stycznia 2019 roku realizowano inicjatywy edukacyjne, związane na przykład z aktywizacją starszych pracowników, czyli osób powyżej 50 roku życia.

REKLAMA

- Nie mówimy tutaj tylko o wspieraniu tych pracowników w podnoszeniu kompetencji, ale przede wszystkim żeby wykorzystywać ich wiedzę i doświadczenie. Chcielibyśmy aby przedsiębiorcy zgłaszali się chociażby ze swoimi programami mentorskimi, w których ci starsi pracownicy dzielą się swoim doświadczeniem z młodszymi - wskazała Izabela Banaś z PARP.

Posłuchaj

Izabela Banaś: chcielibyśmy aby przedsiębiorcy zgłaszali się chociażby ze swoimi programami mentorskimi (IAR) 0:23
+
Dodaj do playlisty

- Wierzymy, że ta współpraca ma bardzo duże plusy dla firm. Przede wszystkim poprawia kulturę organizacji, po drugie pomaga w przepływie informacji - dodała.

Poza tym do konkursu Pracodawca Jutra mogą przystąpić przedsiębiorcy, którzy inwestują w rozwój pracowników poprzez programy podnoszące ich kompetencje i szkolenia lub współpracujący ze szkołami oraz uczelniami.

Jest o co walczyć

Główną nagrodą w konkursie Polski Produkt Przyszłości jest 100 tysięcy złotych, a także symboliczna statuetka i dyplom, w każdej z trzech kategorii - dla przedsiębiorcy, instytucji szkolnictwa wyższego, wspólnego produktu firmy i uczelni. Przewidziano również wyróżnienia dla maksymalnie 12 uczestników w wysokości 25 tysięcy złotych każda.

REKLAMA

Laureaci konkursu Pracodawca Jutra otrzymają nagrodę główną, w skład której wejdzie dyplom, statuetka, możliwość bezterminowego posługiwania się tytułem "Pracodawca Jutra Roku 2021" i umieszczania logotypu na materiałach reklamowych lub wizerunkowych przez rok oraz promocja przedsiębiorcy przez organizatora konkursu.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej