"Jest celem ataku, podobnie jak my w 2015 roku". Węgry solidarne z Polską
Szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto na Facebooku przypomniał, że Węgry w 2015 r. były w takiej samej sytuacji, gdy migranci zaatakowali na przejściu granicznym Roeszke z Serbią. - Teraz Polacy stają wobec podobnego ataku. Wytrwałości, Przyjaciele. Jesteśmy z Wami! Brońcie swoich domów, brońcie Europy, nie przejmujcie się kłamstwami! - oświadczył Szijjarto.
2021-11-16, 17:34
Minister napisał, że w 2015 r. media liberalnego mainstreamu były obecne na granicy węgiersko-serbskiej i "na żywo kłamały na temat tego, co się stało, a dokładniej tego, co się nie stało", donosząc o niewinnych uchodźcach i brutalnych węgierskich policjantach.
Powiązany Artykuł
"Solidaryzujemy się z Polską". Szef NATO o napiętej sytuacji na granicy
Do tego "słono opłacani" przedstawiciele Parlamentu Europejskiego "nawet przyjęli rezolucję w obronie wandali chcących się wedrzeć na Węgry, atakujących węgierskich policjantów".
Wsparcie V4
W poniedziałek szef węgierskiej dyplomacji poinformował, iż państwa Grupy Wyszehradzkiej uzgodniły, że są gotowe do niezwłocznej pomocy Polsce, jeśli będzie tego potrzebowała w obliczu presji migracyjnej.
W zeszłym tygodniu natomiast szef kancelarii premiera Węgier Gergely Gulyas oświadczył, że Komisja Europejska powinna zwrócić Polsce koszty poniesione w związku z ochroną granicy z Białorusią, podobnie jak wszystkim państwom broniącym granic zewnętrznych UE.
REKLAMA
- "Powinni zostać odesłani do krajów pochodzenia". Szef MSZ Niemiec o migrantach przy białoruskiej granicy
- Kryzys migracyjny na północy Francji. Policja zlikwidowała obozowisko w okolicach Dunkierki
W 2015 roku Węgry były głównym krajem tranzytowym dla uchodźców i migrantów usiłujących dotrzeć do Europy Zachodniej. Do czasu wzniesienia przez władze węgierskie w 2015 r. ogrodzenia na granicach z Serbią i Chorwacją do kraju przedostało się w drodze do bogatszych państw UE prawie 400 tys. migrantów.
st
REKLAMA