Krzysztof "Diablo" Włodarczyk wróci do więzienia

2022-01-26, 19:10

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk wróci do więzienia
Krzysztof "Diablo" Włodarczyk może wrócić do więzienia. Foto: facebook Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka

Sąd penitencjarny odrzucił wniosek Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka o odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego. 1 lutego bokser powinien się stawić w zakładzie karnym. Złożył jednak wniosek o odroczenie wykonania kary.

"Do Sądu Rejonowego dla Warszawy–Woli w Warszawie wpłynął wniosek o odroczenie wobec Krzysztofa W. Wykonania kary. Wniosek teraz oczekuje na nadanie biegu po zwrocie akt z Sądu Okręgowego w Warszawie" - poinformowała w środę sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

Chodzi o wyrok wolskiego sądu z 21 czerwca, kiedy za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych "Diablo" dostał wyrok 5 miesięcy więzienia.

"Skazany Krzysztof W. nie stawił się dobrowolnie do odbycia kary do zakładu karnego" - poinformowała sekcja prasowa. Dodała, że obrońca boksera złożył wniosek o udzielenie zgody na odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego, który jednak wydział penitencjarny warszawskiego sądu we wtorek odrzucił.

"Postanowienie dla 'Diablo' beznadziejne. Wydawałoby się, że spełnia wszystkie przesłanki, żeby obrączkę dostać" - skomentował na Twitterze promotor boksera Andrzej Wasilewski. Napisał też, że zgodnie z wyrokiem "Diablo powinien 1 lutego stawić się w zakładzie karnym. Wniosek o odroczenie nie zwalnia go z tego obowiązku.

Kibice mogli oglądać w ringu 40-letniego Krzysztofa Włodarczyka w listopadzie ubiegłego roku. Pojedynek z Maximiliano Jorge Gomezem przez techniczny nokaut był drugą wygrana w ostatnich miesiącach. Wcześniej w lipcu pokonał w Suwałkach Ukraińca Wadyma Nowopaszyna.

"Diablo" jeszcze niedawno zapowiadal, że nie wyklucza walki z... Arturem Szpilką i Łukaszem Różańskim. Wygrana w Gliwicach była 60. zwycięstwem w karierze polskiego pięściarza.

Czytaj także:

Polecane

Wróć do strony głównej