Pochmurno, uwaga na deszcz ze śniegiem. Sprawdź prognozę pogody na środę

Synoptyk IMGW Ilona Bazyluk przekazała, że w środę rano powinniśmy się spodziewać na wschodzie kraju opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. - Na zachodzie możliwe rozpogodzenia. Po południu te opady będą zanikały - przyznała.

2022-02-23, 07:02

Pochmurno, uwaga na deszcz ze śniegiem. Sprawdź prognozę pogody na środę
IMGW prognozuje na wschodzie Polski deszcz i deszcz ze śniegiem. Foto: EvGavrilov/Shutterstock

Jak prognozuje synoptyk IMGW, od rana na wschodzie kraju spadnie deszcz oraz deszcz ze śniegiem - na zachodzie możliwe rozpogodzenia. - Po południu opady powinny zanikać - wskazała.

- Temperatura maksymalna 2 st. C na Suwalszczyźnie, 5-6 stopni w centrum, 8 stopni Celsjusza na południowym wschodzie - prognozuje Ilona Bazyluk. Ponadto wietrznie, "w ciągu dnia wzrośnie prędkość wiatru. Nad morzem, w Sudetach i Karpatach osiągnie 90 km/h. - Na przeważającym obszarze kraju do 65 km/h. Wiatr zachodni - stwierdziła synoptyk.

Wieczorem IMGW prognozuje zanik opadów deszczu i deszczem ze śniegiem. Na wschodzie słaby deszcz. W nocy strefa opadów deszczu i deszczu ze śniegiem będzie przemieszczać się od zachodu kraju na wschód.

W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Na wschodzie zanikające opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie krótkotrwałe mgły ograniczająca widzialność do 400 metrów. Temperatura minimalna od -2 st. do 2 st, tylko w rejonach podgórskich Karpat od -3 st. do -8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych i zachodnich.

Prognoza na czwartek

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na wybrzeżu i Pomorzu wzrastające do dużego. Na północnym zachodzie i nad morzem możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5 st. na Suwalszczyźnie i w dolinach karpackich do 11 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i nad morzem oraz na Pogórzu Karpackim okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, w dolinach karpackich do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni. W Sudetach porywy do 100 km/h, w Tatrach do 90 km/h, zamiecie śnieżne.

W czwartek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna około 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. 

» INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

REKLAMA

dn

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej